ZAGORAC: "Biću spokojan kada ostvarim ono što sam obećao Partizanu"

Košarkaš Partizana, Rade Zagorac, rekao je da će biti spokojan tek onda kada bude ostvario “ono” što je obećao po dolasku u redove crno-belog tima.

Partizan je pre obustave sezone zbog koronavirusa imao prvo mesto u ABA ligi i prvu poziciju u grupi pred plej-of Evrokupa.

Prekid sezone, kao i svakom sportisti, teško je pao i Zagorcu…

Postoji žal za dobrom sezonom, za dobrim ritmom koji smo imali i dobrim položajem koji smo gradili i sagradili cele sezone. Međutim, svi smo u istoj situaciji. Niko ne garantuje da bismo mi osvojili Evrokup, ABA ligu ili bilo šta. Mislim da nismo bili apsolutni favoriti ni u jednom takmičenju. Imali smo bolji položaj od ostalih, koji smo vredno zaslužili. Ipak, ne treba razmišljati o tome da je Partizan ostao bez Evrokupa ili ABA lige – rekao je Zagorac u podkastu Sport Kluba.

Podsetimo, on je ekipu crno-belih pojačao 2018. godine dolaskom iz Sevilje.

Mislim da je u tom trenutku to bila prava stvar, i za mene i za Partizan. Ipak, u ovom regionu ja imam neko nasleđe i neke stvari urađene na dobar način. To je bilo neminovno da se desi jer u nekom mom sanjarenju, dok sam bio mlađi, taj scenario sam zamišljao dosta kasnije. Verovatno pre tridesete godine, ili sa trideset. Da poslednje tri, četiri ili pet godina karijere završim u Partizanu. Ne kada budem ispran i potrošen, već da neke najbolje godine svog života dam Partizanu – rekao je Rade.

On je podvukao i da neke stvari, ipak, ne treba planirati.

Retko će ono što planirate da se ostvari onako kako ste zamislili. To nešto što sam doneo Partizanu mislim da je pozitivno i da je kasnije povuklo neke druge drugare i saigrače da dođu u klub. Ono što sam i zamislio kada sam stigao i Partizan i što sam i obećao u nekim intervjuima još se nije ostvarilo, ali ima još vremena. Mislim da ću kada se to bude ostvarilo moći da budem spokojan i da nastavim dalje – istakao je košarkaš Partizana za Sport Klub.

Podsetimo, nedavno je Rade Zagorac je produžio ugovor sa crno-belima i biće na raspolaganju sledeće sezone.

NOVI POTPIS U MORNARU Barani produžili ugovor sa Amerikancem!

OBAVEZNO POGLEDAJTE Fudbalski kutak iz karantina: EURO 1976. u Beogradu, klizanje Juge posle 2:0 protiv Nemaca i rađanje „panenke“!

63 Komentara

    Naravno da ces ispuniti date i zacrtane ciljeve,bili smo jako blizu,bicemo opet,ubedjen sam,jednog dan ti ili Jare sa kapitenskom trakom da predvodite i predstavljate klub kako i dolikuje,izuzetno si napredovao u odbrani,povrede su te omele da imas konstantnost u igri,ali vratice se i to,samo rad i vera…

    J A OOOOO… za godinu, najviše dve… Dobar igrač i možda i nekad uspe , recimo manje kukumavčenja nego trening…

    Od Radeta Zagorca sam nekako kada je bio u mladjim selekcijama ocekivao blistavu internacionalnu karijeru. Medjutim od ocekivanja nista, al u Partizanu mora mu se priznati je dobar. Sto se tice Partizanove igre kako u Evro Kupu, tako i u ABA ligi ona je bila na zavidno profesionalnom nivou. Po meni Partizan trpi velike gubitke nastale stuacije izazvane covid-om 19

    Svi se to nadamo, zagor je borac i ispunice to sto je zacrtao nadam se jako brzo!

    Ajde Zagorac zellim ti da se st pre ostvare te tvoje zamisli u Partizanu i odes iz njega mirne glave. Pa da i mi konacno budemo mirni.

    Ja cu biti spokojan kad se ova bolestina zavrsi

    Veliki igrac i veliki gospodin, jedan je Zagorac.

    Tako je Zagorac partizan osvaja aba ligu.

    Steta sto nisu zavrsili ovu sezonu,imali su dobre sanse da osvoje bar neki trofej,ali kao sto kaze Zagorac nije bilo sigurno da bi i osvojili.Dobru ekipu ima partizan,nadam se da ce sledece sezone to i pokazati .

    Zagor je doktor, biće neka titula.

    Doktor cega… cas gori na terenu, cas ga nema ni na mapi….da bi bio doktor mora da ima neki kontinuitet

    Trebace jos dooosta da se potrudi i poboljsa igru!

    Još jedan igrač koji se ponaša kao da neko iz Partizana treba da mu bude zahvalan što igra za njih.

    Dok Partizan bitke bije, zastava se naša vije, Parni valjak neka melje, da ispuni naše želje

    Crno beli, Crno beli ma gde bili na tabeli nek vas hrabri nek vas jača pesma vaših navijača. ???

    Posle ovih rexi morace mnogo da pokaže na terenu !

    Neka nastavi sa dobrim igrama bice prilike za dobrim rezultatima.

    Tako je, ima potencijala, a kada imas zelju vise se trudis i radis na sebi,pa dobri rezultati neizostaju?

    Idemo Zagorac, sledece sezone Evroliga!

    Pa tako ce i biti

    Ne znam po cemu je on ljudima dobar igrac? Ako ostane u Partizanu to je zato sto nema gde

    Pa ako sd malo potrudi mozda i odd negde

    Najgore mi sto ce do kraja karijere ostati u Partizanu!

    Partizan neće ostati bez titule, a Zagorac bi mogao malo više da se potrudi i pokaže

    Veliku ljubav ima prema Partizanu, svako da je Partizan bio favorit ove sezone

    Zagorac je izuzetan igrac…bice spokojan brzo…

    I ja se nadam da cemo ubrzo gledati Partizan na terenu i da Zagorac ispuni obecano

    Samo nek se nastavi redovno liga i sve

    Ovako je i Teodosic pricao za Zvezdu 😀

    Samo što Teo nikad nije igrao u Zvezdi…ups FMP,u pravu si…:D

    Dobar mlad igrac ucinice mnogo s partizanom al nadam se za njegovo dobro da ce dobiti bolju ponudu od jaci evropski klubova pa posle NBA

    Rade Zagorac-najveci antitalenat u Partizanu!Bolje ti ide u neki drugi klub,onda osvajamo sigurno nesto kada ne bude tebe u klubu!

    Ma joook svi pisu kako je doktor kosarke? evo sad ce Partizan da sazove konferenciju za novinare da mu se javno zahvali

    Da osvaja evropu a to ce biti ove sezone samo ako bog da,da se brzo nastavi

    Bolje ti idi predj

    Bo

    *Bolje ti predji na neki drugi sport posto ti ovaj ne ide od ruke tj nemas pojma!!!

    Au al si se iznervirao 😀

    A sta je time hteo da kaze “kao ispran i potrosen”?

    Misli na svoje sadasnje stanje ?

    Pa onda se trgni i svaku utakmicu razvali. A ne jedna dobra pa pet loših…

    Da je pet losih nego lik promasio profesiju izgleda,omasio sport…

    Da je 5 pa i nekako

    Trud se uvek isplati.
    Bice sigurno titule. ?

    Slazem se

    Partizanu je ovaj prekid najteze pao, jer su bili u najvecoj formi!

    Stalno neka kuknjava sa vama

    ma ajde samo je vama uvek nesto kad ste najbolji kako da ne

    Hahah pa sad.im se ukazala prilika, pa da malo kukaju???✌?✌?

    Lepo je što želi jednog dana da svoju karijeru i završi u partizanu sa apsolutno svojim maksimumom.

    Samo vi vredno nastavite da radite, trud mora biti nagradjen. Bice jos takmicenja i titula.

    Biće titule ubrzo!

    Ma hajde rekli su nekad Obecanje ludo radovanje. Ko bre to mozde da postigne jos za partizan.

    I mi ćemo biti spokojni,samo neka se to ostvari!

Postavi odgovor