VATUTIN ISKREN: Mnogi su tražili odlazak Itudisa

Predsednik CSKA iz Moskve Andrej Vatutin izjavio je da su mnogi želeli da Dimtris Itudis napusti klupu aktuelnog prvaka Evrope.

Ова слика има празан alt атрибут; име њене датотеке је gettyimages-1145441753-594x594-1.jpg
Vatutin je uvek verovao Itudisu (FOTO: Getty/ Luca Sgamellotti / Contributor)

Prošle godine je CSKA osvojio Evroligu pobedivši u finalu Anadolu Efes.

– Možda se neću setiti svakog detalja, ali mislim da nisam ja bio taj koji je plakao posle pobede u Vitoriji prošle godine. Zapravo, Itudis je plakao, a ja sam bio presrećan. Ako se vratimo u 2018. godinu, posle poraza od Reala u polufinalu, tim je bio pod ogromnim pritiskom. Mnogi su želeli da vide ,,krv”, tražili su odlazak Itudisa. Tako da nije bilo lako ni za koga od nas – izjavio je Vatutin.

Vatutin je istakao i da je Itudis uvek imao njegovu podršku.

– Život je pokazao da smo napravili pravi izbor. Sačuvali smo Dimitrisa, neke ključne igrače i pobedili smo. Drago mi je da smo izabrali pravu strategiju – rekao je prvi čovek Moskovljana.

Zbog pandemije koronavirusa, CSKA se nalazi u ozbiljnim finansijskim problemima.

ČANAK U EVROKUPU? Ritas naredne sezone u FIBA Ligi šampiona!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: FINALE 1993: Džordan je ugasio “sunca” uz rekordan 41 poen po meču

DATOME O OBRADOVIĆU: Željko je naš Majkl Džordan!

23 Komentara

    Jedan od boljih trenera u kosarci

    Itudis je godinama ucio od najboljeg i najvećeg trenera u Evropi Obradovića, vidi se kako vodi meceve, ponašanje, ama sve! Ne vidim poentu da to sto je izgubio finale 2018 godine da je morao da ode, to su zeleli oni zavidni, sujetni, Vatutin je znao da je potreban kontinuitet jednom treneru, dao mu slobodu i podršku sto se ispostavilo kao pun pogodak!

    Meni kad neko kaze CSKA ja kazem kao prvu asocijaciju Itudis 😀

    Odlican trener, velika greska bi bila da su ga otpustili realno, kajali bi se ozbiljno

    on je sjajan trener, bio bi veliki gubitak za njih da ih je napustio

    Slazem se

    Tako e to kad uprava zna svoj posao…

    Pokazao im je u finalu da su pogresili sto su zelili da ode

    Nista on posebno nije, nije ni cudno sto trazili da ode.

    On i Zeljko mozda najbolji trenutno treneri, koja bi to greska bila da su ga otpustili

    Gde njega nadje da uporedis sa Zeljkom, zeljko je klasa za njega.

    Solidan je trener, ima tu jednu EL

    Logicno je da posle neuspeha ljudi traze ,,zrtvu,,

    Izuzetan trener velika bi im greška bila da su ga otpustili!!!

    Tanak si ti za trenera

    Rusi slabo grese!! Drago mi je sto su ga sačuvali

    U pravo tako i ovo do sada sto je bio bilo je mnogo.

    Slab je on trener,moraju boljeg da nadju za buducnost

    Pa i ja mislim da on nije bog zna sta, moze to bolje

    Jel citas ti ono sto pises? Slab trener?

Postavi odgovor