Predsednik CSKA iz Moskve Andrej Vatutin izjavio je da su mnogi želeli da Dimtris Itudis napusti klupu aktuelnog prvaka Evrope.

Prošle godine je CSKA osvojio Evroligu pobedivši u finalu Anadolu Efes.
– Možda se neću setiti svakog detalja, ali mislim da nisam ja bio taj koji je plakao posle pobede u Vitoriji prošle godine. Zapravo, Itudis je plakao, a ja sam bio presrećan. Ako se vratimo u 2018. godinu, posle poraza od Reala u polufinalu, tim je bio pod ogromnim pritiskom. Mnogi su želeli da vide ,,krv”, tražili su odlazak Itudisa. Tako da nije bilo lako ni za koga od nas – izjavio je Vatutin.
Vatutin je istakao i da je Itudis uvek imao njegovu podršku.
– Život je pokazao da smo napravili pravi izbor. Sačuvali smo Dimitrisa, neke ključne igrače i pobedili smo. Drago mi je da smo izabrali pravu strategiju – rekao je prvi čovek Moskovljana.
Zbog pandemije koronavirusa, CSKA se nalazi u ozbiljnim finansijskim problemima.



Tasa
Trener odlican!
Andrijana
Jedan od boljih trenera u kosarci
Igorconga
Itudis je godinama ucio od najboljeg i najvećeg trenera u Evropi Obradovića, vidi se kako vodi meceve, ponašanje, ama sve! Ne vidim poentu da to sto je izgubio finale 2018 godine da je morao da ode, to su zeleli oni zavidni, sujetni, Vatutin je znao da je potreban kontinuitet jednom treneru, dao mu slobodu i podršku sto se ispostavilo kao pun pogodak!
Denis
Meni kad neko kaze CSKA ja kazem kao prvu asocijaciju Itudis 😀
Cigo
Odlican trener, velika greska bi bila da su ga otpustili realno, kajali bi se ozbiljno
LEMI
Nije on uopste los trener
Marko rema
on je sjajan trener, bio bi veliki gubitak za njih da ih je napustio
Denis
Slazem se
DuLE
Tako e to kad uprava zna svoj posao…
Aleksandra
Pokazao im je u finalu da su pogresili sto su zelili da ode
Ema
Nista on posebno nije, nije ni cudno sto trazili da ode.
Giga
On i Zeljko mozda najbolji trenutno treneri, koja bi to greska bila da su ga otpustili
Peca
Gde njega nadje da uporedis sa Zeljkom, zeljko je klasa za njega.
crno bela ovca
Solidan je trener, ima tu jednu EL
Gedza
Logicno je da posle neuspeha ljudi traze ,,zrtvu,,
pfc
Čovek bolje zna od mene srpski jezik
Scar
Izuzetan trener velika bi im greška bila da su ga otpustili!!!
Solo Inter
Tanak si ti za trenera
Vladana
Rusi slabo grese!! Drago mi je sto su ga sačuvali
Peca
U pravo tako i ovo do sada sto je bio bilo je mnogo.
Kiki
Slab je on trener,moraju boljeg da nadju za buducnost
Milan
Pa i ja mislim da on nije bog zna sta, moze to bolje
DelijaMomak
Jel citas ti ono sto pises? Slab trener?