DAN KOJI JE ODNEO 39 ŽIVOTA Tragedija u Hejselu uništila veliko finale!

Na današnji dan pre 35 godina dogodila se jedna od najvećih tragedija u fudbalu kada je na stadionu Hejsel u Briselu nastradalo 39 navijača.

Sve je toga majskog dana u Belgiji mirisalo na fudbal pošto su u Brisel stigli Juventus i Liverpul, dva najkvalitetnija fudbalska tima u tom trenutku.

Lopta se pošteno nije ni zakotrljala kada su na stadionu Hejsel usledili neredi.

Sukob je eskalirao kada je veća grupa pristalica Liverpula probila zaštitnu ogradu. Bežeći pred naletom huligana, Juventusovi navijači su nagrnuli na zid stadiona, koji se pod pritiskom srušio.

Epilog je 39 mrtvih koji će ostati večite žrtve i podsetnik da ljudski život nema cenu.

Ovoj brojci bi trebalo dodati i više od 600 povređenih, a među nastadalima su se našla čak 32 Italijana.

Smatra se da je do stravičnog incidenta došlo zbog osvete navijača Liverpula koji su godinu dana ranije stradali u napadima pristalica italijanske Rome. 

Za strašnu tragediju nikada niko nije odgovarao, čak ni organizatori koji su kumovali ovom činu budući da je stadion bio u jako lošem stanju.

Na stadionu Enfild u Liverpulu je postavljena spomen ploča u znak sećanja na ovaj tragičan dan.

VESTI IZ ARGENTINE: Mesi će se vratiti u Njuel old bojse!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: POČETAK GVARDIOLINE ERE Mesijev gol glavom za triplu krunu | Sportske priče

MILENKOVIĆ NE ŽURI: Prija mi interesovanje Milana i Napolija, ali…

40 Komentara

    gledao sam live prenos, bilo je užasno. Tv je tada prenosio sve, nisu okretali kamere. Strašno…

    Zbog tih huligana normalnom svetu je mrsko i otici na stadion

    Kakve sve tragedija nastaju zbog ovih glupih tuča, huligani nisu navijači i njih treba skrogo kažnjavati

    Velika tuga tako lep dogadjaj upropastise huligani

    Velika tragedija, nikad se ne ponovilo…

    Uzasne scene, ne ponovilo se vise nikada.

    Šta reći sem,ne ponovilo se nikad više!

    Tužno,na šta su sve ljudi spremni zbog osvete

    Na sta su spremni? Da se sruse sa sve tribinom?

    Nikada necu da shvatim to da niko nije odgovarao za toliku tragediju

    Jezivi scenario. Velika tragedija.

    Ne ponovilo se! I to nisu navijaci i ljubitelji fudbala, da se razumemo. Zna se ko su i sta su.

    Zato se od tada debelo proveravaju stadioni a kazne za ne disciplinu na utakmicama su ogromne.

    Ne znam sta bih rekla… Jezivo!

    najveca je sramota sto niko nije kaznjen,a poginulo je toliko ljudi,strasno,najveca sportska tragedija ikada

    Ma uvek postoji neko ko sve to izazove koliko mogu da shvatim neće bez razloga to biti tako

    To može predaleko da ode uvek zato mi je žao što se sve tako završilo

    ma trebali su da ih puste da se poubijaju medjusobno kaada su umobolni toliko.Englezi su uvek bili katastrofa kao navijaci mada ih generalno ni kao narod ne volim…Kada odem na more i cujem ih,bukvalno se sklanjam sa tog mesta

    Odvratno,smirila ih je Margaret Tačer.

    Englezi su bili najgori navijaci na svetu ali njihov zakon ih je smirio, strasno sta su radili

    Velika tuga, mnogo zivota je odneto

    Da li se ovoo treba i komentarisati 😡
    Neciji bezobrazluk je doveo do ovogaaa, too niko ne mozee sada sa opravdaa

    Zatoo nikad nisam voleo tee najvijacke grupe.. koliko too moze da odee dalekoo. Uzas

    Jedno su navijačke grupe a drugo huligani , misu svi ma tribinama isti ! Ovo sto se desilo ovde je za najstrožu kaznu svih

    I od svega toga samo spomen ploca? Niko da odgovara
    Neverovatno.

    Ovoo je bas bila tragedijaaa. Prodje toliko godina jos nikoo nije odgovarao za ovoo.

    Eto koliko moze da kosta neciji bezobrazluk.

    Ne mogu da verujem da niko nije odgovarao za ovo. Strasno.

    Velika tragedija, nisu to bili obezbedili kako treba. Bilo ne ponovilo se

    E to je bila tragedija,secam se,bio sam klinac….kakva korona…smesna je….slava im!!!

    podvojena licnost?

Postavi odgovor