Od četiri meča današnjeg programa u Bundesligi postalo je jasno da će Bajern Minhen gotovo izvesno biti novi šampion Nemačke!
Potvrdu toga smo dobili porazom Lajpciga od Kelna sa 2:1, kao i pobedom Bajern Minhena nad Bajer Leverkuzenom od 2:0.
Lajpcig je praktično ispustio poslednju nadu za titulu na nezgodnom gostovanju. U pobedi Kelna je najveći junak bio Jonas Hektor sa dva gola.
Keln je poveo golom Jonasa Hektora već na startu drugog poluvremena. Sjajni Hektor je postigao drugi gol na isteku sata igre, a samo minut pre toga je Amadu Haidara bio strelac za “bikove”.
Bajern je pobedom nad Bajerom stigao na 10 bodova na četiri kola pre kraja i jasno je da bi pobeda nad Majncom postao novi-stari šampion Nemačke.
Teren za proslavu titule u subotu postavili su Erik Maksim Čupo-Motang u sedmom minutu, da bi Jozua Kimih potvrdio trijumf u 13. minutu.

Ajntraht našeg Luke Jovića je slavio sa 2:0 protiv Augzburga i tako došao još jedan korak bliže Ligi šampiona!
Naš napadač nije imao sreće da postigne gol, ali je dobio žuti karton u 51. minutu. “Orlovi” su poveli preko Martina Hinteregera u 37. minutu.
Vođstvo je potvrdio Andre Silva u 58. minutu na asistenciju našeg Filipa Kostića. Augzburg je mogao i do počasnog gola, ali je Alfred Finbogason promašio penal u 73. minutu…
Arminija je došla do zlata vrednih bodova u borbi za opstanak pobedom nad Šalkeom 1:0 koji je čak ostao i sa igračem manje na meču.
Malik Tijao je dobio drugi žuti, odnosno crveni karton u 71. minutu. Pre toga je Arminija povela golom Fabijana Klosa u 50. minutu.
Isti fudbaler je mogao do još jednog gola da je realizovao penal u 80. minutu. Posle je i stigao do gola, ali mu ga je VAR poništio…



Tirkizna
Realno su bolji nema tu popustanja ili predaje.
Hans
Lajpcig predao Kelnu nadu za opstanaku u Bundesligi! 🤣
El matador
Koji crni Lajpcig,daleko je on od klase kakav je Bayern!
Maras!!!
Ovaj Moting na kraju ispade dobar igrac!Nanadava se golova od povrede Levandovskog!
Eko
Dobio priliku pa ko veli da je iskoristi B)
Čičarito
Voleo bih da vidim Frankfurt u ligi sampiona…igraju lep fudbal i zasluzili su da se sledece sezone nadju u eliti.
Familija0
I ja isto ali mislim da ne moze da izdrze trku do kraja,nemaju kvalitet dovoljan!
Flaki
Bajern igra koliko mu je dovoljno…sigurno osvajaju titulu to su danasnjim rezultatima i potvrdili.Bravo za Bavarce.