Crvena zvezda odbranila duplu krunu - dvostruki strelac Pešić poništio Docićevu majstoriju iz kornera! (VIDEO)

Crvena zvezda pobedila je Čukarički sa 2:1 posle preokreta u finalu Kupa Srbije i tako odbranila duplu krunu.

Najzaslužniji za trijumf aktuelnog šampiona i osvajača Kupa jeste Aleksandar Pešić, koji je sa dva gola u drugom poluvremenu preokrenuo rezultat u korist svog tima, nakon što je Marko Docić golom direktno iz kornera doneo vođstvo Čukaričkom.

Crveno-beli su imali terensku inicijativu od početka meča, dok su gosti sa Banovog brda bili orijentisani na kontranapade.

Prvih petnaestak minuta proteklo je bez većih uzbuđenja, iako je Zvezda sve više napadala.

Prvu pravu priliku imao je Čukarički u 20. minutu kada je sevnula kontra “Brđana” 3 na 3, Docić je “bocnuo” loptu preko štopera Zvezde, spojio Ivanovića sa golom, njegov pokušaj izblokirao je Borjan, a u nastavku akcije Badamosi je pogodio stativu.

Minut kasnije usledio je udarac iz ugla za Marka Docića, a sjajni vezista izveo je pravu majstoriju. On je iz kornera uspeo da matira Milana Borjana i tako donese svom timu vođstvo.

Trebalo je malo vremena igračima Miloša Milojevića da se konsoliduju nakon primljenog gola, a prvu priliku imao je Eraković.

Kanga je u 29. miinutu izveo korner za Zvezdu, najviši u skoku bio je mladi defanzivac, ali nije bio dovoljno precizan.

Tri minuta kasnije Čukarički je mogao da duplira prednost, ali je Dragović izbio loptu sa gol linije nakon pokušaja glavom Tošića posle kornera.

Trgli su se nakon toga branioci trofeja, usledilo je nekoliko opasnih napada u crveno-belom dresu, a najbliži izjednačenju bili su u 41. minutu.

Čukarički je krenuo u kontru, Ivanić presekao jedno dodavanje, uposlio spoljnom Kataija na levom krilu, Zvezdina “desetka” se oslobodila čuvara i prošla po levoj strani odakle je usledilo dodavanje za Bukarija.

Brzonogi fudbaler je uputio šut koji je zaustavio golman Belić, na odbijenu loptu natrčao je Ivanić i iskosa s desne strane propustio veliku priliku da dođe do gola.

U drugom poluvremenu igrači Zvezde su nastavili sa atacima, udarce ka golu Čuke u par navrata uputili su Katai i Ivanić, ali nisu bili dovoljno precizni.

S druge strane u 55. minutu u kontri je bio Adžić ali nije uspeo da predribla Viga i dođe do prilike da šutira ka golu Borjana.

U 61. minutu se isplatila ofanziva domaćih.

Azarov je izveo korner do Kangve, ovaj uputio odličan centaršut na drugu stativu gde je bio spremam Aleksandar Pešić i glavom poslao loptu u mrežu za izjednačenje.

U narednih deset minuta bili su utihnuli napadi obe ekipe, a to je bilo zatišje pred buru.

Prvi je zapretio rezervista Rakonjac odmah po ulasku u igru u 73. minutu.

Tri minuta kasnije Zvezda je preko Pešića došla do preokreta.

Ivanić je lepo proigrao Pešića u kaznenom prostoru Čukaričkog, a centarfor Zvezde je u stilu rasnog golgetera “sašio suknjicu” Beliću i doneo preokret za crveno-bele.

Krenuli su tada igrači Čuke na sve il ništa, a u 82. minute umalo su stigli do izjednačenja.

Docić je uputo dobar centaršut, neko od igrača gostiju uputio je dobar šut glavom ka golu domaćina, ali je lopta završila na stativi.

Do kraja susreta nije bilo promene rezultata i Zvezda je ponovo odbranila Kup. Odnosno, izabranici Miloša Milojevića stigli su do treće uzastopne duple krune.

Sva dešavanja sa meča možete da pratite uz “lajv-blog”.

CRVENA ZVEZDA – ČUKARIČKI 2:1

Marko Docić 21′

Aleksandar Pešić 61′

Aleksandar Pešić 76′

94′ – Kraj! Crvena zvezda je odbranila Kup i duplu krunu!

90′ – Igraće se još četiri minuta sudijske nadoknade.

86′ – Badamosi atraktivno makazicama pokušava, lopta ide preko prečke.

82′ – Velika prilika za Čukarički! Stativa Zvezdin saveznik!

81′ – Stojanović i Tomović su ušli umesto Kovačevića i Miladinovića u timu sa Banovog brda.

79′ – Na terenu je Rodić umesto Azarova.

76′ – GOOOOOOOL! Pešić donosi prednost za Zvezdu!

73′ – Odmah preti Rakonjac, glavom posle kornera šutirao je bivši igrač Čuke!

72′ – Menja Milojević i Kataija, umesto njega na terenu je Rakonjac.

70′ – Utihnuli su napadi na obe strane, videćemo da li je to zatišje pred buru.

65′ – Menja i Dušan Kerkez, na terenu je Ovusu umesto Adžića.

61′ – GOOOOOL! Pešić pogodio za izjednačenje!

59′ – Katai je uputio novi udarac, nema promene rezultata.

58′ – Dvostruka promena u redovima Zvezde, teren su napustli Vigo i Kanga, umesto njih šansu su dobili Lazar Nikolić i Kangva.

56′ – Ivanić šutira za malo preko prečke!

55′ – Ređaju se prilike na obe strane!

Ivanić je odličnim dodavanjem pokušao da proigra Viga, tražili su i penal domaći. Zatim je usledila kontra Čukaričkog preko Adžića koji nije uspeo da predribla argentinskog defanzivca koji je klizećim startom zaustavio taj prodor.

52′ – Preti i Čuka!

Stevanović je uputio solidan centaršut sa desnog boka, Badamosi je nadvisio čuvare, uputio udarac glavom malo iznad gola.

51′ – Korner za Crvenu zvezdu, bez uzbuđenja nakon toga.

48′ – Katai tuče pored gola!

Zvezdin ofanzivac oprobao je udarac sa ivice kaznenog prostora.

46′ – Počelo je drugo poluvreme, nema promena u timovima!

48′ – Poluvreme: Čukarički vodi protiv Zvezde!

46′ – Ogromna šansa za Ivanića!

45′ – Igraće se još tri minuta u prvom poluvremenu.

41′ – Umalo izjednačenje!

Zvezda je posle kornera mogla do poravnanja rezultata. Bila je velika gužva pred golom Čukaričkog, prvo je Dragović šutirao, zatim i Katai, a oba pokušaja su igrači kluba sa Banovog brda zaustavili na gol liniji.

39′ – Šansa za crveno-bele!

Imali su domaći prodor Bukarija po desnoj strani, vratio je povratnu za Kangu, ali je njegov pokušaj izblokiran.

Nešto kasnije Azarov je uputio vrlo dobar udarac koji je izblokirao Drezgić.

37′ – Zvezda pokušava da se oslobodi pritiska i da dođe do prilike, ali gosti se dobro brane.

32′ – Umalo 2:0 za Čukarički!

Docić je izveo ponovo korner, na drugoj stativi pronašao je Tošića koji je uputio dobar šut glavom pored Borjana, a sa gol linije je Dragović izbio loptu i spasio svoj tim.

31′ – Nova prilika za Čukarički!

Ivanović je istrčao kontru, driblingom u šesnaestercu se oslobodio čuvara, uputio udarac iskosa s desne strane, ali je defanzivac Zvezde reagovao i poslao loptu u korner.

29′ – Šansa za Erakovića!

Kanga je izveo korner za Zvezdu, najviši u skoku bio je mladi defanzivac, ali nije bio dovoljno precizan.

21′ – GOOOOOOOL! Marko Docić direktno iz kornera donosi prednost za Čuku!

Kapiten Čukaričkog postigao je gol direktno iz kornera! Kakva majstorija sjajnog veziste i to u finalu Kupa protiv aktuelnog osvajača i šampiona države.

20′ – Kakva šansa za Čukarički!

Sevnula je kontra “Brđana” 3 na 3, Docić je bocnuo loptu preko štopera Zvezde, spojio Ivanovića sa golom, njegov pokušaj izblokirao je Borjan, a u nastavku akcije Badamosi je pogodio stativu.

Slaba poseta na Marakani

16′ – Azarov je uputio centaršut sa leve strane, Pešić iz okreta u padu uputio udarac levom nogom, ali je lopta završila pored gola Čuke.

15′ – Za sada bez većih prilika na obe strane.

9′ – Prvi korner na meču izveli su izabranici Miloša Milojevića, međutim, nije bilo većih uzbuđenja.

Čuka je imala opasan kontranapad preko Ivanovića koji je sa leve strane pokušao centaršutem da uposli Adžića na desnom boku, ali ofanzivac “Brđana” nije uspeo da iskontroliše loptu po mokrom terenu.

7′ – Prvi put je lopta nešto duže u nogama igrača Čukaričkog.

5′ – Domaći prete po desnoj strani, Vigo je centrirao ka Pešiću, koji je napravio faul u napadu.

3′ – Katai je izveo slobodan udarac, golman Belić bio je nesiguran, ali ipak je zaustavio taj pokušaj.

2′ – Zvezda ima terensku inicijativu, Katai je iznudio faul iskosa s leve strane malo ispred kaznenog prostora gostiju.

1′ – Utakmica je počela!

21.00 Kako propozicije nalažu i uoči finalnog susreta u Kupu intonirana je himna Srbije “Bože pavde”.

20.55 Igrači izlaze na teren.

20.30 Pola sata pre početka utakmice igrači su na zagrevanju, a stadion je i dalje veoma prazan.

WhatsApp Image 2023 05 25 at 20.23.36

SASTAVI:

Crvena zvezda: Borjan, Vigo, Eraković, Dragović, Azarov, Mijailović, Kanga, Bukari, Katai, Ivanić, Pešić

Čukarički: Belić, Drezgić, Kovačević, Tošić, Rogan, Miladinović, Docić, Stevanović, Ivanović, Badamosi, Adžić

Trener Zvezde izveo je praktično najjači sastav, iznenađenje je da nema Rodića na levom beku, ali ne toliko s obzirom da Azarov u poslednje vreme dobija sve veću minutažu. Moguće je da se radi i o povredi iskusnog beka crveno-belih.

Strateg “Čuke” za ovaj duel ne može da računa na nekoliko standardnih igrača, a prema ovoj postavi mogao bi da na teren izvede ekipu u formaciji sa tri štopera.

19.40 U Beogradu je kišovito vreme, što bi moglo da prouzrokuje nešto slabiju posetu na najvećem srpskom stadionu i tako pokvari događaj kakav je finale Kupa. Mada, ima još vremena da navijači krenu ka stadionu…

IZJAVE

Miloš Milojević (Crvena zvezda):

“Kup je najmasovnije takmičenje gde i manji timovi iz nižih rangova vide svoju šansu i idu preko maksimalnih mogućnosti. Kad spustite gard i niste na maksimumu, to može da bude problem i zato pozivam na oprez i odgovornost. To je svakako naš deo posla da igrači budu maksimalni u četvrtak, ali neće biti lako, iako smo Čukarički tri puta pobedili ove sezone. Biće to drugačija utakmica, drugi vid takmičenja, finale je nešto sasvim drugo i to nema veze s prvenstvom, i oslabljeni jesu, ali je to ekipa koja godinama sistemski lansira mlade igrače, koji bez opterećenja i odgovornosti, rešavaju utakmice i mogu da ugroze protivnika. Tako da, te tri pobede moramo da shvatimo kao prošlost, ovo je nova utakmica gde je svaki pas bitan, gde se svaki duel računa.”

Dušan Kerkez (Čukarički):

“Očekuje nas praznik fudbala, Zvezda je svakako favorit zbog svega što je uradila ove godine, osvojila titulu, ali to ne umanjuie naš uspeh i verujem da imamo šanse da osvojimo trofej. Sve utakmice smo do sada igrali u gostima, sve pobedili, bez primljenog gola. Sad nas čeka finale, jedna utakmica, autsajderi smo, ali sigurno ćemo biti bolji nego na prethodnim utakmicama. Daćeno sve od sebe, ovakve prikike se pružaju možda jednom u životu i da probamo da osvojimo trofej”

EKSKLUZIVNO: Poklon za sve čitaoce Meridian Sporta – 2.000 RSD za online klađenje!

Izabranici Miloša Milojevića imaju priliku da osvoje treću uzastopnu duplu krunu, dok će ekipa Dušana Kerkeza pokušati da dođe do drugog trofeja najmasovnijeg takmičenja, prvi su osvojili 2015. godine, takođe na “Marakani”.

Glavni sudija utakmice biće Milan Mitić, a TV prenos je obezbeđen na RTS-u, odnosno Areni Sport.