Crvena zvezda ubedljivo je prvi klub u Evropi po broju izvedenih jedanaesteraca u prethodne tri godine.
Međunarodni centar za fudbalske studije je sproveo zanimljivu analizu, prema kojoj su fudbačeri Zvezde u datom periodu izveli 44 penala na 102 meča.
Zvezdi je dosuđivana najstroža kazna na svakih 209 minuta igre, a njeni igrači su u 79.5 odsto pokušaja bili uspešni.
Osim Zvezde, na listi se nalazi i Radnički iz Niša, koji je na 101 utakmici šutirao 32 penala i zauzima šesto mesto, dok je Partizan imao 31 jedanaesterac na 102 duela, pa zauzima desetu poziciju.
Kad je reč o klubu sa najmanje izvedenih penala u Evropi, u pitanju je engleski Burnli. Tim Šona Dajša šutnula je ukupno četiri jedanaesterca na 105 mečeva Premijer lige.
Zanimljivo, srpsko prvenstvo treće je u Evropi po vremenskom proseku dosuđenih penala, pošto se na svaka 233 minuta izvede po jedna najtroža kazna.
Ukupan broj iznosi 311 na 806 utakmica.
Ništa od VAR-a za sada: Korona i još nešto usporili uvođenje tehnologije
OBAVEZNO POGLEDAJTE: Partizan – Crvena Zvezda 1:0 | Polufinale kupa Srbije | Navijanje, izjave trenera



Cane
A da nije možda problem u sudijama. Ispada da uglavnom favaju golove iz penala…
Orfanela
Po broju penala mozemo da zakljucimo koliko je puta Zvezda trebala da izgubi mec ali joj je umesto toga dosudjen penal svaki put 🙂
Jelena
hhahaha slazem se
filippK
Normalno, u cemu nego u penalima hahaha 😂 Jaoj Srbijo haha, ali dobro, bar su kvote dobre u Meridijanu za penale 😁😁
Mina
Naravno da je prva Zvezda….
M
Opravdali su nadimak kojih ih krasi dugi niz godina zvezdanaesterac.
Pavlovic
Zvezdanaesterac opravdava to ime.
Nikola
Pa kako drugacije, njima se mora suditi penal
Masa
Smesna Ling Long liga,Zvezda u njoj jos smesnija
Luka
Odlican klub ima najbolje igrace u svojoj ligi najjaci ste samo tako nastavite bravo crveno beli
Milan
Zvezda je najbolji klub na svetu
Anci
Hahaha.. Sta je tu cudno,namestanja je uvek bilo..
Sandra
I Zvezda negde da bude prva u Evropi 🤣
Peki
Zvezda je zvezda, mora biti najbolja
Kiki
Zvezdas sam veliki,ali sramota,neke nepostojece su nam svirali,ali nema veze tako se i partizan gurao kad su im namestali titule kao nama sada 😂
Nemanja
Hahahaahah radi kosilica svaku utakmicu dobro
Kica91
Pa kada se nasi samo cepaju na terenu 🤣😁
zizi
sta su se okomili na Zvezdu, pa kad su nam krsili igrace… mora tako
nn lice
Zvezda je to i necemu moraju biti prvi