Zvezda prva u Evropi po broju izvedenih penala, tu su i Radnički i Partizan!

Crvena zvezda ubedljivo je prvi klub u Evropi po broju izvedenih jedanaesteraca u prethodne tri godine.

Međunarodni centar za fudbalske studije je sproveo zanimljivu analizu, prema kojoj su fudbačeri Zvezde u datom periodu izveli 44 penala na 102 meča.

Zvezdi je dosuđivana najstroža kazna na svakih 209 minuta igre, a njeni igrači su u 79.5 odsto pokušaja bili uspešni.

Osim Zvezde, na listi se nalazi i Radnički iz Niša, koji je na 101 utakmici šutirao 32 penala i zauzima šesto mesto, dok je Partizan imao 31 jedanaesterac na 102 duela, pa zauzima desetu poziciju.

https://meridiansport.rs/fudbal-superliga-srbije-dejan-stankovic-tsc-crvena-zvezda/

Kad je reč o klubu sa najmanje izvedenih penala u Evropi, u pitanju je engleski Burnli. Tim Šona Dajša šutnula je ukupno četiri jedanaesterca na 105 mečeva Premijer lige.

Zanimljivo, srpsko prvenstvo treće je u Evropi po vremenskom proseku dosuđenih penala, pošto se na svaka 233 minuta izvede po jedna najtroža kazna.

Ukupan broj iznosi 311 na 806 utakmica.

Ništa od VAR-a za sada: Korona i još nešto usporili uvođenje tehnologije

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Partizan – Crvena Zvezda 1:0 | Polufinale kupa Srbije | Navijanje, izjave trenera

19 Komentara

    A da nije možda problem u sudijama. Ispada da uglavnom favaju golove iz penala…

    Po broju penala mozemo da zakljucimo koliko je puta Zvezda trebala da izgubi mec ali joj je umesto toga dosudjen penal svaki put 🙂

    hhahaha slazem se

    Normalno, u cemu nego u penalima hahaha 😂 Jaoj Srbijo haha, ali dobro, bar su kvote dobre u Meridijanu za penale 😁😁

    Opravdali su nadimak kojih ih krasi dugi niz godina zvezdanaesterac.

    Zvezdanaesterac opravdava to ime.

    Pa kako drugacije, njima se mora suditi penal

    Smesna Ling Long liga,Zvezda u njoj jos smesnija

    Odlican klub ima najbolje igrace u svojoj ligi najjaci ste samo tako nastavite bravo crveno beli

    Zvezda je najbolji klub na svetu

    Hahaha.. Sta je tu cudno,namestanja je uvek bilo..

    I Zvezda negde da bude prva u Evropi 🤣

    Zvezdas sam veliki,ali sramota,neke nepostojece su nam svirali,ali nema veze tako se i partizan gurao kad su im namestali titule kao nama sada 😂

    Hahahaahah radi kosilica svaku utakmicu dobro

    Pa kada se nasi samo cepaju na terenu 🤣😁

    sta su se okomili na Zvezdu, pa kad su nam krsili igrace… mora tako

    Zvezda je to i necemu moraju biti prvi

Postavi odgovor