KAŽEŠ DIJEGO, A MISLIŠ DRIS: Mertens dočarao duh Maradone na otkrivanju statue legendi fudbala!

Nakon malo više od godinu dana od smrti Dijega Maradone Napoli je zvanično otkrio statuu posvećenu legendi fudbala. Navijači su pevali, radovali se, a dug Argentinca je večeras ušao u Drisa Mertensa.

Iako je ove sezone u zapećku, delom zbog sjajnih igara Osimena, delom i zbog godina i pada u karijeri, belgijski fudbaler je i dalje klasa.

Šta je sve uradio Mertens je za priču, ali važnije od toga navijačima Napolija je pobeda nad Lacijom od 4:0!

Napoli je za samo pola sata rešio meč. Toliko je bilo dovoljno domaćoj ekipi da sruši četu Mauricija Sarija koju je i večeras predvodio naš Sergej Milinković-Savić.

Najpre je Pjotr Zijelinski u sedmom minutu doveo u stanje euforije domaće navijače da bi scenu potom preuzeo Dris Mertens.

Bio je insiprisan Belgijanac u koga je ušao duh Maradone večeras. Kako drugačije objasniti ono što je uradio odbrani Lacija u 10. minutu.

Poigrao se odbranom rivala, bacio je na pod Patrika neverovatnim lažnjakom i snažnim, a opet tako preciznim udarcem matirao Reinu.

Drugi gol Mertensa je takođe bila majstorija. Po prijemu lopte od Lozana, Belgijanac je odmah, iz kolena odapeo strelu i zatresao mrežu za potpunu ludnicu na jugu Italije!

Malo je reći da Lacio nakon takvog šoka i zaista očajne partije nije mogao ništa u nastavku meča. Još je Fabijan Ruiz u 85. minutu poslao novu bombu u mrežu Reine.

Sa druge strane, Napoli je trenutno prvi na tabeli i hita ka Skudetu koji nije osvojen još od odlaska Maradone…

A odmah ispod Napolija je Milan koji je danas žestoko kiksnuo na domaćem terenu od strane Sasuola – 1:3.

Tragičar je bio Alesio Romanjoli koji se “istakao” sa jednim lošim potezom i na kraju crvenim kartonom. A nije tako delovalo pošto je domaćin poveo baš preko Romanjolija u 21. minutu.

Samo tri minuta kasnije Skamaka je pravom bombom savladao Menjana koji se oporavio od povrede i konačno stao na gol.

Potom je Berardi prodao fintu Romanjoliju koji je bukvalno samo pao i doneo prednost Sasuolu koju je dodatno potvrdio ponovo Berardi u 66. minutu za tri boda.

Konačno je Tami Abraham pokazao zašto ga je Roma dovela pošto je Englez bio jedini strelac u pobedi “vučice” nad Torinom – 1:0.

Sjajno je visoki napadač primio pas od Henrika Mhitarijana u 32. minutu i lako matirao našeg Vanju Milinković-Savića.

Potpuno skandalozno je bilo kada se nekoliko minuta kasnije odlučivalo o penalu. Procena iz VAR sobe je čekana duže od pet minuta (?!) da bi na kraju bio dosuđen ofsajd…

Malo je reći da je Murinjo bio besan. Uostalom kao i ceo Olimpiko pošto je zaista bilo neshvatljivo da se toliko čeka odluka.

Naš Siniša Mihajlović ponovo će zahvaljivati Marku Arnautoviću na pobedi pošto je Austrijanac srpskog porekla bio jedini strelac u pobedi nad Specijom od 1:0.

U poslednjem meču dana Udineze i Đenova su odigrali prilično dosadan meč koji je završen podelom bodova – 0:0.