Dan nakon što je Hrvatska poražena u polufinalu Svetskog prvenstva od Argentine, strasti se ne smiruju. Naravno, kada govorimo o glavnom sudiji Danijeleu Orsatu.
Mnogi su se javili sa salvom kritika upućenih na račun Italijana. Od bivših engleskih fudbalera poput Roja Kina i Džejmija Karagera, preko golmana Ikera Kasiljasa, pa sve do nekadašnjeg reprezentativca Hrvatske Džoa Šimunića.
Šimunić je bio vidno ljut arbitražom iskusnog Orsata.
“Ne mogu sebi da dođem kako je loše sudio. Nažalost, u korist Argentine. Sramota je da se nije tražio VAR za situaciju jedanaesterca. Da nismo primili drugi gol, možda smo i mogli da se vratimo”, rekao je Šimunić za “N1”
Sa druge strane Šimunić ima samo reči hvale za selektora Zlatka Dalića i fudbalere Hrvatske na svemu što su uradili u Kataru.
“On je čudo napravio, fudbalski je fenomen. Momci zaslužuju doček u Zagrebu. Oni su naš ponos, ponos cele Hrvatske, predstavljaju nas na najbolji način. Srećno im”, kazao je Šimunić.
Hrvatska će za bronzu igrati u subotu od 16.00 protiv poraženog iz duela Francuska – Maroko.
Iz ovog ugla se najbolje vidi: Evo kako je Mesi uništio Gvardiola (VIDEO)
OBAVEZNO POGLEDAJTE: Mundijal u Kataru | Nebojša Petrović: Bez obzira na sve mislim da će Argentina biti prvak sveta!



anastasija
Uvek onaj koji gubi ima pravo da se buni i uglavnom su za to uvek krive sudije!!!
zoja
To vam je što vam je, sad se ništa ne može promeniti
mijat
Italijan je sve skolski odradio sto se kaze,dobro sudjenje za njega.
ema
Simunic to gleda navijacki,i nije objektivan.
sofia
Orsato je iskusan sudija,mozda bude i finale sudio.
aleksej
Nije sramota,sve je covek lepo odradio.
arsenije
Za penal ih je oštetio stvarno ali svakako bi Jrvati izgubili