BIVŠI PREDSEDNIK BARSE BLJUJE VATRU: Ova uprava je zadužila klub za milijardu evra!

Besan kao ris je bivši predsednik Barselone Đoan Laporta na aktuelnu upravu katalonskog tima.

U intervjuu za španske medije on tvrdi da je sadašnja garnitura odgovornih na “Nou Kampu” podigla kredit od 800.000.000 evra?!

Ne znam da li je aranžman već potpisan ili se još samo to čeka, ali čelnici Barse tražili su od “Goldman Saksa” kredit od 800.000.000 evra, koji će se vraćati u narednih 20 godina. Moraće to da objasne, kao i projekat “Espai Barsa” i prodaju prava na ime stadiona – rekao je Laporta.

“Espai Barsa” je poseban projekat u koji je ušla Barselonina uprava. To je prostor koji pripada klubu i koju se pretvara u stambeno-poslovni kompleks i od kojeg na “Nou Kampu” očekuju zaradu od 600.000.000 evra.

RTX1IGCZ
Laporta je istakao da će Barselona biti zadužena preko milijardu evra?! REUTERS/Albert Gea

Laporta tvrdi da Barselona u ovom trenutku već ima 217.000.000 evra duga, što bi sa kreditom diglo cifru na preko milijardu evra?!

Samo 2010. godine klub je zaradio 415.000.000 evra i od toga smo došli do današnjeg duga od milijardu evra, sa ovim kreditom! Zaista bih voleo da ovi ljudi ostave klub makar onakvim kakvim su ga zatekli, ali to više nije moguće. Barselona je klub koji će imati milijardu evra prihoda, ali i milijardu rashoda i milijardu duga. Zaista će biti neverovatno teškom onom ko dođe posle ove garniture – ne krije razočaranje bivši predsednik Barselone.

On će se najverovatnije ponovo kandidovati za predsednika na izborima 2021. godine.

Konačnu odluku doneću 1. decembra. Uzbuđen sam oko toga, jer uvek želim da uradim više od prethodnog puta. Voleo bih da Mesi bude tu, ali bojim se da su neke odluke rukovodstva već nanele nepopravljivu štetu – zaključio je Laporta.

ČEKAJUĆI NOVI UGOVOR Vajnaldum porukom podelio navijače!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: MeridianSport Podkast #03 TRANSFERI u Evroligi – pojačanja

13 Komentara

    Pa kada samo pogledate kolike su plate u klubu, posle se pitaju gde su pare.. Treba im jedna liga sampiona da se osvoji, pa da se malo izbalansiraju stvari tu..Ili prodaja kljucnih igraca

    Ovo kao da nije ona Barselona što su bili prošle sezone, šta im se desilo pobogu

    Ako uskoro ne promene nešto propašće načisto.

    Mozda je to razlog.lose igre barselone

    Dobro si spazila, kad malo bolje razmislim i ima smisla 🤔

    Strašni koliko lose rade u Barceloni zadnju godinu

    Nešto definitivno ne štima u Barseloni!

    zamislite kada jedna Barselona mora da digne toliki kredit pa to je strasno,znaci da je upravljanje klubom mnogo lose

    boze koje cifre,nije mi dobro samo kada procitam,los posao radi uprava Barselone,svi su nezadovoljni,i sada dizu toliki kredit da bi kupili igrace i smirili malo situaciju

Postavi odgovor