GRAVINA IMA JASAN STAV: Prvenstvo mora da se završi!

Uprkos pandemiji koronavirusa Gabrijele Gravina rekao je da neće odustati od završetka sezone.

Prvi čovek italijanskog fudbala ističe da će ceo sistem imati koristi od nastavka Serije A.

– Kažem to jednom zauvek, prvenstvo mora da se završi i ima vremena za to. Vlada, liga, Savez, lekari, zajedno ćemo odlučiti, odgovorno. Ceo naš sistem bi imao korist od ponovnog pokretanja prvenstva – jasan je Gravina.

Italijan čvrsto stoji iza svog stava.

– Poštujem nauku, ali ne mogu da se odreknem. Radimo na tome da se vratimo fudbalu – izjavio je Gabrijele Gravina za za list Republika.

LEPE VESTI IZ AUSTRIJE: Fudbaleri mogu da treniraju

On je dodao i da se najverovatnije neće igrati sa severu Italije.

– Moguće je prvenstvo bez utakmica na severu, ali ne samo u jednom gradu. Možemo da igramo 10 utakmica na jednom terenu tokom vikenda. Takođe, potrebno nam je 20 sportskih centara – zaključio je predsednik Fudbalskog saveza Italije.

Podsećamo da je Italija jedna od zemalja koja je najviše pogođena koronavirusom sa više od 15 000 preminulih.

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Niko kao Piter Boneti “MAČKA” Umro legendarni golman Čelsija | Sportske Priče

LEPE VESTI IZ TORINA Rugani i Matuidi pobedili koronu!

99 Komentara

    Valjda je zdravlje ljudi bitnije nego da se odigraju te utakmice.

    Trebalo bih da se sva prvenstva zavrse, to bi bilo posteno za sve.

    Mora se samo umreti, a prvenstvo bi bilo dobro da se zavrsi, a da li ce to cemo videti

    Mora da se nastavi

    Sto se mora nije tesko, ali…

    Neka krene sve od polovine maja bez publike barem neko vreme..

    Moraju se pare negde povratiti,a nema lakseg nacina od fudbala.

    Baš tako…

    Bice nastavljeno vrv sako da se sve zavrsi sa ovom situacijom oko korone

    Mislim da se svi slazu da treba nastaviti naravno, ali kada to je pitanja sada ne sigurno

    Znamo da mora i da hoce…velike su pare u pitanju da se ne bi nastavilo….

    Slazem se da treba de se nastavi, moze i bez publike za pocetak samo da jednom sve krene!

    Zar su Vam fudbal i sport najvazniji na svetu….Zaradili ste tolike pare i nije vam dosta, vec bas mora da se zavrsi. Mozes misliti nije se zavrsilo prvensto!

    Prvo mora da se zavrsi ovo stanje, a njima su samo pare u glavi

    pa ako mozes da zanemaris toliko smrtnih slucajeva u italiji bravo

    Pravican stav, svakako sve drugo ce biti glupo i bez takmicarskog duha.

    Samo da krene sve vise, necu da se kladim na virtualni fudbal ?

    polako , polako valjda ima neceg bitnijeg od sporta a to je zdravlje

    El je realno da su vam novci toliko bitni

    Prvo bi trebalo ovo da se zavrsi pa cemo pricati o sportu

    Bravo bravo, to se zove stav 😀 malo još strpljenja i nastavlja se sve

    Pocece sve, tj nastavice se cim se steknu uslovi za sve ovo. ..

    Ne mora nista.U Italiji je izuzeto tesko stanje pitanje je kako ce biti tokom leta.

    Pa bice malo bolje, jer virus nije otporan na vecoj temperaturu. Ali jebes fudbal bez publike…

    Видећемо наредних недеља шта ће од свега тога бити, али ако се већ сад прича тако, онда постоје неке шансе за наставак, уз наравно одређене мере сигурно

    Zavrsice se i kriza, pa onda mozda i prvenstvo

    Slazem se, treba nastaviti, ali bez zurbe

    slazem se sa ovim, mora sve da se zavrsi

    Mi kao da ne živimo u istom svetu i da on nije svestan ovog stanja, stalo mu je da se odigraju utakmice, svašta..

    Daj bože da krene liga pa makar i po ubrzanom rasporedu!

    Oni već znaju kad će kraj svemu ovome

    Svi se nadamo nastavku , ali zdravlje je na prvom mestu.

    Ne moze on da se odrekne svoje zarade.

    Cekajte maloo ljudi. Zavrsice see

    Svi znamo da mora

    Ima dovoljno vremena za sve, morace da se zrtvuje malo godisnji, ali pare koje primaju su dovoljne

    Uskoro ce se sve smiriti i bice dovoljno vremena da se prvenstva zavrse

    Tolika rigoroznost nije potrebna i nije na mestu

    Stari nista se u zivotu ne mora, mora se jedino umreti. Ok i platiti porez, al samo u Americi

    Sve ce poceti cemu zurba

    Pa dosta se odmarali, moraju se pripremati

    I ja verujem u zavrsetak. Mora da se zavrsi, ne ide im u prilog drugaciji ishod.

    Pa da, ali su mogli da se jos malo situacija stabilzuje

    Moraju da igraju, veliki pritisak se vrsi od strane tv kompanija!

    Pa sta ce da radi onaj jadnik od predsednika iz brese, covek javno rekao da se ne igra, jer ga sledi serija b

    Najbolje bi bilo da se nastavi serija A i ja verujem da ce se stvoriti uslovi za to.

    Napravice oni uslove za to.

    Mora da se zavrsi, ali pitanje je kad. Nista ne moze na silu. Obozavam kad vidim kako svi lepo pametuju.

    Oni stvarno nisu normalni

    Apsolutno se slazem sa tobom, dovodi u opasnu situaciju igrace

    Ne verujem da je Italijanima do fudbala posle cele ove situacije, bolje da sačekaju da se malo situacija smiri. Svakako sam siguran da će naći neko rešenje ako se bude igralo

    Treba sve da se prekine

    Apsolutno se slazem sa tobom

    Prekid definitivno nije dobro resenje

    A nije ni nastavak dobro rešenje

    Ko misli sad na sport, samo da prodje ovo, lako cemo

    odlicno,samo neka nastave

    Taman ko ljudi da sastavljamo tikete, ove beloruse nikako da pogodim!

    Zdravlje treba uvek da je na prvom mestu, lako ćemo mi za sport

    Prekid prvenstva ne bi bio dobar izor,cekamo nastavak!

    Ma neka ovo prodje pa onda da nastavljamo

    Samo neka pocne sto pre i nadam se da ce sampion biti Lazio

    Taman da Lacio prekine seriju Juvea 🙂

    On je lud covek, umire im po 500 i kusur ljudi dnevno on zapeo za utakmice…

    Paa zato im i umire zbog ovakvih

    Ma samo da prodje ovo, lako cemo za sve ostalo

    Pa nemoze nista na silu, svakako ne bi trebalo ugrozavati nicije zdravlje

    Valjda prvo treba razmisljati da prodje ova situacija…

    Pa nego, sve mora da se završi

    imace koristi ali mislim da treba sacekati da se sve to malo stisa oko korone i ljudi koji su bolesni pa onda sve pokrenuti

Postavi odgovor