Brazilci iznenađeni: Predsednik insistira na nastavku fudbalske sezone!

Kako dani odmiču, zagovornici nastavka fudbala su sve glasniji. Posle nedavnog istraživanja Danaca, koji su “dokazali” da je šansa da se fudbaleri zaraze na terenu minimalna, nova “molba” stiže iz Brazila.

Za razliku od svojih kolega, predsednik Brazila Žair Bolsonaro nije previše zabrinut i smatra da fudbaleri ne mogu da budu u opasnosti.

Glavni razlog za njegovo uverenje jeste fizička spremnost igrača.

https://www.meridiansport.rs/fudbal-liga-petice-francuska-monpelje-tuluz-pristojnost-optuzbe/

-Mnogi ljudi u svetu fudbala žele povratak na teren, pošto nezaposlenost kuca na vrata klubova. Fudbaleri, ukoliko budu zaraženi koronavirusom, imaju male šanse da izgube život. Oni su sportisti, u odličnoj fizikoj formi – rekao je Bolsonaro.

Iako je prvobitno planirano da se prvenstva nastave u maju, to neće biti moguće, barem ne u Brazilu.

-Odluka o povratku fudbala nije na meni, ali pomoći ćemo koliko je moguće.

https://www.meridiansport.rs/fudbal-lige-petice-kakav-bi-bio-poredak-da-se-najjace-lige-okoncaju/

Ipak, očigledno u Brazilu postoje i daleko drugačija mišljenja od njegovog.

Ova izjava naišla je na oštru osudu javnost, pa je direktor Sao Paula, zatražio da predsednik podnese ostavku zbog “neodgovornog rukovođenja krizom”.

PROŠLO JE 15 GODINA Majstorski lob Mesija i najava blistave karijere!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Fudbalski kutak iz karantina EP 05 | Borota i Močibob secaju se evropskog prvenstva 92

NOVI SIGNALI Hoće li ovo pomoći da se Serija A nastavi?

74 Komentara

    Mnogo neozbiljnosti za jednog predsednika države.

    Mislim da kod njih nije toliko loše stanje trenutno, i bilo bi lepo da gledamo nastavak sezone u skorije vreme.

    “Fudbaleri, ukoliko budu zaraženi korona virusom, imaju male šanse da izgube život. Oni su sportisti, u odličnoj fizikoj formi” – Bolsonaro je ovom izjavom rekao jednu veliku istinu, ma sta drugi rekli ili ga osudili.

    Pa neka nadju nacina da nastave, ali da se ovo s… ne siri.

    Neki su za nastavak neki protiv, to je normalno!

    Ovo su ludaci haha,a i pocece sezonu pre svih

    Pa ako misli da je u pravu i ima resenje zasto da ne!

    To je zemlja fudbala, njima ne taj sport u krvi cudno je ako se zalazu da se odlozi ova sezona

    TO Predsednice kralju i Srbija ce da glasa za tebe ?? Docicemo da se prerusimo u Brazilce da opet pobedis

    Eto i istrazivanje je pokazalo da nije rizicno kako se misli…uz sve mere i testiranje igraca ne vidim ni jedan razlog da se ne nastavi?

    Mislim.da se treba nastavi, ali sad je jos uveknrano za nastavak. Malo da se smiri ova stihija pa se moze nastaviti naravno uz mere opreza

    ‘oni su sportisti i ako se zaraze male su sanse da izgube zivot’ ???? sta sam ja upravo procitao O.o

    Ja ne verujem kako je neko samoziv i sebican, boli njega uvo za gradjane

    Kazu da se vrhunac epidemije tek ocekuje kod njih tako da me razumem cemu zurba

    Ma daj te ljudi biće vremena za sve, da se završi sve ovo pa onda i fudbal i spor i zabava, život je život.

    Juznoamerikanci bi trebali da budu kolevka fudbala i da prvi traze da se igra. Ali se izgleda sve okrenulo posle korone.

    Ma treba svi da nastave sezonu samo bez publike

    Zemlja sa 6000 zrtvi virusa ali tako siromašna sa druge smene da nije cudno, moraju da nastave da zive i zaradjuju kao i mnoge druge zemlje

    Da zato, sto njihov Bolsonaro se ismeeva sa virusom kao da je to neki laki prolazni grip

    Nastavice da zaradjuju kad sve ovo prodje i kad uslovi budu normalni. Ne razumem cemu zurba

    Mislim da je jos rano da bi se nastavila sezona u Brazilu. Tamo je virus tek u uzlaznoj putanji, treba sacekati malo

    Naravno da je rano. Neka se strpe jos malo sve ce vratiti na staro i siguran aam da ce se sezona nastaviti

    Strasno nemam komentar, mislim.sta im vredi da se igra ako nema publike nece opet toliko da zaradjuju njima su stadioni zaradjivali, a sad hm ne znam bzv im je to.

    Jedinu bi zaradu imali na Tv pravima. Jos covek smatra da su oni sportisti i ako ih zakaci virus nece im biti nista

    U jeku pandemije izmislljaju se politike krize radi sopstvenih interesa

    Mnogo su izgubili, mora nekako da se vrati izgubljeno.

    Vratice izgubljeno ali ovo nije resenje, prvo pred praznim tribinama nema zarade. Dok se ovo stisa i ce na svoje doci

    Pa dobro realno je da svi zele da sw nastavi fudbal i sve normalno da funkcionise, ali ipak treba misliti i na zdravlje.

    Pa naravno, ali ako su svi fudbaleri zdravi, onda ne mogu nikako da se zaraze na terenu

    Ljudi pišu kao da kuga vlada s ne virus koji je skoro pa prošlost …ne nego ćete im svi vi dati pare da žive ,i za zdravlje ti treba novac

    Novac ces jedino da zaradis ako si zdrav, tako nek se strpe pa ce praviti novac opet

    E ovako treba svaki predsednik! ? Da se nastavi nego sta.

    Kad novac popije pamet. Zdravlje nije ni bitno… I te kako ga treba osuditi

    Koliko je pametno da se nastavi? Nisam bas siguran

    Treba sve dobro ispitati pa se tek onda upustati u tako nestoo. Nije se zezati sa zdravljem

    Naravno da se ne treba zezati sa zdravljem. Kad se steknu bezbedni uslovi i ovo prodje mogu da nastave

    Čekaju pare od Ronaldinja pa da nastave dalje ?

    Slazem se ! 🙂

    Sasvim ocekivano da je ova njegova izjava naisla na osudu javnosti. Ali svakako da odluka o povratku fudbala nije na njemu i ima prava da iznese svoje misljenje i stav o tome.

    Ma, taj predsednik je lud.. Gledao sam kada je izjavio Pa sta ako je umrlo 5,500 ljudi, moje srednje ime jeste Mesi, ali ja ne mogu da cinim cuda.. Pa, o cemu dalje da pricamo.. Njemu ocigledno nije stalo do zivota ljudi..

    Njemu je ocigledno stalo samo do novaca, ko zna kakvog on udela ima u fudbalskom prvenstvu kod njih

    Svi insistiramooo nocni tiketi uz Brazilceeee !

    Samo da ljudi ostanu zdravi, mislite o tome

    Ne misle oni o tome, vazno je da bi se igra da bi zaradjivali, nisu im bitni zivoti

    Velike su pare u igri,malo ko brine o ljudima. Žalosno ,ali u takvom svetu živimo

    Čuvajte zdravlje, sport je manje važan

    Ipak su Brazilcima pare najvažnije.

    Možda on zna nešto što mi ne znamo

    Pa kako bude u TOP 5 liga tako će biti svuda i kraj

    Jedni za nastavak,jedni ne,dajte ljudi dogovorite se i odlucite.Da ili ne..ovo vise nema smisla

    Predsednik Brazila je samo optimista i želi da se sve brzo vrati
    u normalu, a fudbal najbolje podiže moral ljudima,

    Ovo da li su sportisti sposobni da se izbore sa virusom ili ne, nije na nikome da donosi procene a po najmanje na njemu! Posto i sami znamo da virus ne bira!

    Koliko oprecnih misljenja i neusaglasenosti. Tacno se narodu ne moze ugoditi.

    E vala bas, tako je uvek bilo i tako ce i biti

    Ali ako ne bude fudbala u Brazilu znaci da nesto debelo nije u redu!

    Nastavice se sezona,nek igraju bez publike al kad bude sigurno jer opet na terenu znoj i klasika za fudbalere da pljunu na terenu

    Brazilci mogu i bez hleba i vode ali bez fudbala nikako,svi cekaju da neko prvi pocne da vide kako ce sve to izgledati

    Malo neozbiljna izjava,normalno da su trazili da podnese ostavku

    Slažem se sa predsednikom Brazila, verovatno je preležao
    i sam koronu pa mu ne daje na značaju, Fudbal treba sa se nastavi.

    Brazilci ne mogu bez fudbala al opet nek sacekaju malo nije kraj sveta

    Da nastavite nego šta,svi ne samo Brazilci ,svi moraju na posao a fudbaleri ne mogu !!!

    Dok sam citao ovo osetio sam kao da covek hoce da se igra sa tudjim zivotima..

    Pa jesu oni u odlicnoj fizickoj formi al opet i korona moze to da im unisti i sta onda?

    Igrace pred praznim tribinama ,zasto da ne ?

    U pravu je,sport mora da se nastavi i fudbal zaigra na svim terenima

    To je posao kao i svaki drugi,sta sad onk nece da vozi autobus pa to ti je isto

    Pa jedino ako ima neku tajnu informaciju da korona ne napada fizicki spremne igrace

    sve je moguce, xexexe al dobro covek nije mislio nista lose 😀

    Sve ce nas napasti kad tad ,sta sad nece niko nista da radi ,ma nmj da se zezamo

Postavi odgovor