Mornar se ozbiljno priprema za sledeću sezonu ili nastavak ove, te je pauzu izazvanu pandemijom koronavirusao iskoristio za to.
Naime, Barani su prethodna tri dana doveli Aleksandra Lazića iz Primorske, a produžili ugovore sa dvojicom američkih košarkaša Ajzeom Vajthedom i Džejkobom Pulenom.
Predsednik Mornara Đorđije Pavićević ističe da će njegova ekipa biti najopasnija ukoliko dođe do nastavka ABA lige.
– Ako se sezona nastavi, ubeđen sam da će Mornar biti najopasniji. Imaćemo sve igrače na spisku, a nisam siguran da će u takvoj situaciji biti Partizan i Crvena zvezda, dok Budućnost verovatno hoće. Ali, da ne virimo u tuđe dvorište – rekao je Pavićević za “Vijesti”.
Takođe, paraf na novi ugovor sa klubom iz dvorane “Topolica” bi trebalo da savi i Derik Nidam.
– Očekujem da u ovih dan-dva i Derik Nidam pošalje potpisan ugovor, a Sead Šehović će ga parafirati čim bude mogao kolima da dođe do Bara. Ostaju i Uroš Luković, Milko Bjelica, Radoje Vujošević, Nemanja Vranješ, Vukota Pavić i Marko Mugoša, koji odranije imaju ugovore. Potpisali smo ugovor sa još jednim igračem iz ABA lige, ali ćemo to objaviti kada mu istekne sporazum sa sadašnjim klubom. Tražimo i jednu četvorku na peticu, igrača sličnog Mozliju iz Partizana. Želimo da u odnosu na ovu sezonu budemo fizički mnogo jači, superiorniji, kako bismo protiv najjačih ekipa mogli da odgovorimo i snagom i znanjem. Ove sezone smo imali malo stariji tim, “mekaniji” na spoljnjim pozicijama, što je problem u odlučujućim utakmicama.
Ukoliko se Barani nađu u Evrokupu, stići će još pojačanja.
– Ostanak Herisa, Volera i Markote je i dalje otvorena opcija. Čekamo odluku Evrolige, a zatim i Skupštine ABA lige, koja bi trebalo da se održi 25. maja. Ako nam bude potvrđeno učešće u plej-ofu ili na fajnal-foru, a samim tim i u Evrokupu, moraćemo da potpišemo sa još dva-tri igrača u drugom talasu – zaključio je prvi čovek Mornara.
Podsetimo, crnogorski klub u ABA ligi deli četvrto mesto sa Cedevita Olimpijom sa učinkom 13-8. U poslednjem kolu Mornar je trebalo da gostuje Megi.



Korleone
Samo mi nije jasno odakle im para a nista ne osvajaju
Miksi
E paz da ne bude,vestacka ekipa
Zorica
Dobra ekipa nema šta.
Putnik
Mornar toliko novca istrosi u vreme totalne svetske ekonomske katastrofe da to postaje i fenomen. Da mogu biti konkurenti u eventualnom nastavku sezone, nemogu. Jednostavno instant napravljena ekipa nikada nije imala i rezultat na terenu.
DuLE
Opasna ekipa mada mislim da će možda publika biti opasnija … ako je bude.
Aleksandar
Mornar dobro radi ali ako pavicevic prati vesti i partizan zadrzava najbolje igrace a nova vest je i dolazak macvana u partizan!
Steva
Zivi bili pa videli!!!
Aleksa
Opasno se Mornar pripremio sad da li ce biti najopasniji to cemo videti ako se nastavi liga, a svi se tome nadamo
Goran
Milo daje pare za košarku,ona je najjeftinija promocija zemlje.
Tepi
Videćete da će Mornar izbaciti Partizan! Ubiće ih pritisak i karma od kukumakanja za zelenim stolom.
Slavisa93
Imaju super ekipu to stoji, ali bas da su najbolji i nisu….Ali dobro treba da veruju u sebe, svaki trud i rad se isplati?
PAJA
Ciganin hvali svoga konja
Iva
Haha ma kakav Mornar, molim te ko visoko leti nisko pada. Ovo sto sam procitala je smeh toliko od mog komentara
Miske
ma vazi.. kakav Mornar, ko su oni? 😀
Aleksandra
I ja se pitam 🙂
Nemanja
Dobra pojačanja i sigurno bolje igre … a ove prognoze su po meni malo pretjerane ali videcemo
Nemanja
Samo nzm odakle tolike pare
Maxa
Samo da malo pojačaju, imaju takve igraće da će biti brutalan tim samo da pametno igraju…
MakiBg
Ma ovo je smesno…previse lete u nebo..
Tara34
Ok napravili su dobar tim ali da su najopasniji to nema sanse..
Ema
Pa jeste Mornar jak, ali bas najjaci nije, ne treba bas tako da shvata da ako Zvezda i Partizan nece imati sve igrace sa spiska da im nece biti onda prava konkurencije.
Vuk89
Mornar ima dobru i jaku ekipu. Nadam se da ce to i dokazati na terenu.
zizi
Ovaj jeo bunike…imate dobar tim…ali…
Branislav
Produžili su i ugovore dvojici američkih košarkaša, doveli Lazića.
Sada su tim za svaki respekt,?
Soumah
Odlican tim ima Mornar sledece sezone ce biti jos jaci
Darkekralj
Ma kakav Mornar, oni su bas ocajni sa igrom, samo ako se nisu sada popravili
Fudbaler
Imaju jaku ekipu,videcemo ako bude nastavak da li ce to i iskoristiti .
Petar
Polako, nek e završi sezona
Gogi
Partizan je šampion ABA lige i kraj.
mila
slazem se, najbolji su mi bili ove sezone
Neša
Pavićeviću čoveče šta lupetaš
Ljube
A Partizan igra boćanje ili??
Džoni
Hahahaha ovaj se možda šalio
Čaki
Šta sve neću čuti..
Milanmimi
Pa o svemu pricaju samo da bi dospeli u medije, nije uopste bitno sta se kaze
Toza
I ovaj ume da lupi pošteno
cane
Mornar nakon dovođenja Akeksandra Lazića iz Primorske
postaje veoma respektibilan tim.
Nina
Svidja mi se sto je optimista, ali tesko da ce Mornar biti bas toliko opasan.
Katarina
Istina da su se pojačali sa novim igračima, ali ipak mislim da neće biti toliko opasni koliko Pavičević predviđa, malo je preterao
Paja
Vec sam citao da su se bas naostrili, a sta ce ispasti videcemo.
nikola
ovi se ne sale,zestoko su se napalili,trajace jednu polusezonu i onda katanac
Kiki
Hahaha kakav Mornar,ovi se šale,ispasce odma ako i budu u prve 4 ekipe