Mašović autogolom "pogurao" Hofenhajm do pobede

Petak veče standardni je termin za uvodni meč kola u Bundesligi, a u okviru 14. kola nemačkog šampionata sastali su se Hofenhajm i Bohum. Slavio je domaćin sa 3:1 i tako uhvatio korak sa timovima koji se bore za izlazak u evropska takmičenja naredne sezone.

U gostujućem timu u startnoj postavi se našao Erhan Mašović, povremeni reprezentativac Srbije, a on neće po dobrom pamtiti ovaj duel pošto je u 32. minutu postigao autogol. Nije imao sreće 25-godišnji defanzivac nakon što je klizećim startom pokušao da spreči Vuta Veghorsta da uputi udarac kao golu, a lopta se od njega odbila u mrežu Bohuma.

U 43. minutu domaćin je duplirao prednost preko Andreja Kramarića, koji je promešao protivničku odbranu i rutinski povisio rezultat pred odlazak na pauzu.

Veghorst je u 65. minutu prepustio svoje mesto na terenu Ihlasu Bebou, kome je 11 minuta na terenu bilo dovoljno da se upiše u listu strelaca. Napadač iz Togoa najpre se izborio da sačuva loptu na sredini igrališta odakle je uposlio Kramarića koji je dodao na bok do Marijusa Bultera, a ovaj je centaršutem pronašao Beboa koji je glavom savladao protivničkog čuvara mreže.

Gosti su na kraju uspeli da postignu počasni pogodak preko Gonzala Pasijensije, koji je u 90. minutu postavio konačan rezultat.

U poraženom timu do 69. minuta igrao je i bivši napadač Partizana, Takuma Asano.

Hofenhajm je ovom pobedom ostao na šestoj poziciji na tabeli sa 23 boda, odnosno dva manje od Borusije Dortmund, i tri od četvrtoplasiranog Lajpciga. Bohum je 12. sa 13 bodova na svom kontu.

Barak Bahar: Pobedom do svetskog rekorda