SIMEONE KONAČNO POBEDIO RONALDA: Lod utišao Old traford i odveo Atletiko u četvrtfinale Lige šampiona!

Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su na Old Trafordu Mančester junajted rezultatom 1:0 i tako o stvarili plasman u četvrtfinale Lige šampiona!

Nakon 1:1 u prvom meču, Jorgandžije su uspele da naprave možda i malo iznenađenje i slave na gostujućem terenu, što je vredno plasmana u narednu rundu elitnog takmičenja.

Pobednički gol postigao je Renan Lodi u 41. minutu, na asistenciju Antoana Grizmana.

Ujedno, ovo je i prvi put da je Dijego Simeone uspeo da pobedi Kristijana Ronalda u Ligi šampiona, nakon tri bolna poraza dok je Portugalac igrao za Real Madrid i još jednom kada je predvodio Juventus.

Već posle nešto manje od 15 minuta igre, Junajted je stigao do prve prilike, ali je Elanga samo “napucao” Oblaka u glavu. Samo tri minuta kasnije, De Paul je imao strašan udarac sa distance, De Hea se žestoko namučio da interveniše.

Važan detalj dogodio se u 21. minutu kada je Reinaldo ne gledavši intervenisao nogom između nogu Bruna Fernandeša, zakačio je loptu i nije napravio faul i penal, iako je delovalo da će sigurno biti najstroža kazna, VAR je otklonio dileme.

Ipak, do vođstva je stigao Atletiko. De Paul je uputio sjajnu loptu, Feliks je petom proigrao Grizmana koji pronalazi Lodija, ovaj glavom pogađa za 0:1.

IGRAJ ZA KATAR – REGISTRUJ SE!

Junajted je i drugo poluvreme otvorio dobro, ponoo šansom Elange, ali ništa od gola. Nakon toga – Atletiko je u potpunosti umirio igru. Imali su “đavoli” inicijativu, ali nisu uspeli da je iskoriste, jer to je nešto sa čime Dijego Simeone i te kako zna da se snalazi.

Ralf Rangnik je sredinom drugog poluvremena odlučio da napravi trostruku izmenu, ušli su Matić, Pogba i Rašford umesto MekTomineja, Bruna Fernandeša i Elange.

Ipak, ni to nije dalo rezultat kakav su “đavoli” želeli. Na kraju – pobeda Atletika i prolaz dalje.

MBAPE I VLAHOVIĆ SU NAJBOLJI, KAŽE VENGER: Stvarno mi se sviđa Srbin iz Juventusa!

OBAVEZNO POGLEDAJTE:PRAVE PRIČE JAKIH ŽENA: Andrea Stojadinov EP02