Partizan dao tri gola, ali dva u svoju mrežu - Stanojević novi mandat počeo porazom

Partizan je ugovorio jednu proveru u Sloveniji, protiv prvoligaša Brava, ali nije prošla uspešno. Crno-beli su poraženi sa 2:1. Interesantno, sva tri gola su delo igrača Parnog valjka.

Kombinovao je Stanojević, dao je šansu mlađim igračima, pogotovo u drugom delu, a u prvom poluvremenu smo mogli da vidimo na delu štopera Nikolu Simića, u kog polažu velike nade u Humskoj. Pogrešio 17-godišnji defanzivac već posle 30-ak sekundi, naivno je ispao prilikom građenja lopte, što su protivnici iskoristili, a De Medina u pokušaju da očisti opasnost sa gol linije je pogodio svoju mrežu.

Meridian Sport te časti – POTPUNO BESPLATNO! Registruj se i odmah preuzmi 5.000 RSD bonusa

Videlo se i te kako da odbrana igra prvi put u ovom sastavu, pa nije to sve delovalo po zamislima novog trenera. Ipak, ovo iskustvo, kao i svako naredno, će dosta značiti samom Simiću, dok za Belgijanca tek predstoji period dokazivanja.

Pokušavao je Partizan da organizuje smisleniju akcije, dok je protivnik vrebao kontre i tako je stigao do drugog pogotka. Nikolić je izgubio loptu, brzo su Slovenci razvili tranziciju, a rezultat je bio autogol Filipovića.

Posle prvog pravog napada, crno-beli su smanjili rezultat. Lepo je Antić izbačen pasom na boku, poslao je dobar centaršut, a Đorđe Jovanović, na debiju, zatresao mrežu, što može da raduje Aleksandra Stanojevića.

Bolje je delovao Partizan u drugom delu, kada se “mlađarija” rastrčala po terenu, imao je Parni valjak par solidnih pokušaja, međutim, nije uspeo da izbegne poraz. Probao je Aleksa Janković posle prodora, okušao je i Kanute udarac sa distance, ali nije bilo promene rezultata.

PRVO POLUVREME: Krunić – Filipović, De Medina, Simić, Antić – Ovusu, Šćekić – Goh, Nikolić, Kalulu – Đ. Jovanović

DRUGO POLUVREME: Stevanović – Stojković, Kovačević, Miličić, Živković – Kanute, Stjepanović – Jevremović (od 69. Petković), Janković, Trifunović – D. Jovanović