Velika rekonstrukcija u niškom Radničkom zahvatila je i najboljeg strelca Savu Petrova, koji je tokom zimskog prelaznog roka odlučio da pojača Vizelu i donese prihod ekipi sa juga Srbije.
Snažni napadač je odmah počeo da dobija šansu u novoj sredini i da je koristi. Postigao je dva pogotka u Portugaliji, a poslednji je bio za TV špice, kojim je pogurao svoj tim ka preokretu i važnom trijumfu.
EKSKLUZIVNO: Preuzmi najveći BONUS DOBRODOŠLICE OD 5.000 RSD + 10 POKLON WIN&GO RUNDI potpuno besplatno – registruj se na sajtu meridianbet.rs ili putem mobilne aplikacije.
U razgovoru za Meridian sport, Petrov je sumirao utiske za ova dva meseca u Vizeli i pokušao je da približi domaćoj javnosti dešavanja u tamošnjoj ligi i publici.
“Utisci su mi pozitivni, što se svega tiče. Fudbal je mnogo brži, liga je jača nego naša Superliga. Uslovi su odlični, lepo sam se uklopio i prija mi ovaj fudbal.”
Pogled na tabelu kada je došao u novu sredinu, pokazao je poslednje mesto. Ipak, situacija se dosta popravila i Vizeli beži Portimonense dva boda, koji se nalazi iznad crte.
“Kad sam došao ekipa je bila dosta kvaliletna, uz par pojačanja koja su došla u prelaznom roku. To sada dobro izgleda, Svi smo blizu, jedan, dva dobra rezultata te dižu gore, tako da imamo dobre šanse za opstanak i verujemo u to.”
Evrogolom protiv Farensea je najavio preokret svog tima, a potom je dobio nagradu za igrača utakmice od strane čelnika lige.
“Posle utakmice su mi prišli organizatori lige, tako to ovde funkcioniše. Video sam da sam igrač meča i to je još jedno lepo priznanje pored pobede i gola.”
Lična statistika je sasvim korektna. Na šest odigranih utakmica, u dva navrata je tresao mrežu, od toga je jednom bio strelac protiv Benfike.
“Nisam imao mnogo vremena za adaptaciju. Odmah sam ušao u vatru. Ne mogu da budem nezadovoljan, nadam se da ću nastaviti u istom ritmu.”
Sava Petrov je već tokom karijere bio u inostranstvu, gde je nastupao za Vesterlo, Lirs i Olimpiju iz Ljubljane, tako da je već imao određeno iskustvo prilikom odlaska iz Srbije.
“Prvi put kada sam otišao u inostranstvo mislim da sam bio premlad, bila mi je teška adaptacija. Sve je novo bilo. Međutim, sada u Portugaliji nisam imao taj osećaj. I oni su dosta slični mentalitetu nama. Busnić i Bursać su mi dosta pomogli u početku, ali svi u klubu su maksimalno posvećeni da ti pomognu. Veliku ulogu ima to što su svi porodično nastrojeni.”
Imao je priliku da igra protiv Benfike, koja je ove sezone nastupala u Ligi šampiona, a naredni izazov je Porto.
“Izgleda neverovatno. Izlaziš na teren, a pored tebe Di Marija, pritom te čuva Otamendi, koji je do juče bio u Mančester sitiju. To je privilegija, jer u Portugaliji ima dosta vrhunskih igrača i možeš da vidiš na čemu si” rekao je snažni napadač i dodao:
“Igramo na Dragau sledeće kolo, uz Benfiku i Sporting su to najveće utakmice u sezoni. Biće to ogromno iskustvo, verujem da će biti lep doživljaj.”
Portugal kao država poznata je po tome da je fudbal nešto za šta svi žive i o čemu se konstantno priča. Retko gde ćete naći lokal u kom se na televizoru ne prenosi neki meč sa zelenog pravougaonika.
“Svi žive za fudbal. Čak i ovde u Vizeli bukvalno sve prate. Znaju svaku šansu koju si imao, kada sam dobio crveni ili dao gol, svi su to znali. Svi su uz klub. Ono što me je posebno iznenadilo, igrali smo nedavno protiv Portimonensea, koji se nalazi na jugu države, što je nekih sedam, osam sati puta, jer smo mi na severu i bez obzira na to došlo je oko 300 navijača. To dovoljno govori koliko oni vole fudbal i koliko se o tome najviše priča.”
Vladalo je interesovanja za najboljeg strelca Radničkog iz Niša iz jesenjeg dela sezone, a čini se da je odluka da pređe u Vizelu bila, u neku ruku, laka.
“Bilo je ponuda, ali gledajući svoju perspektivu za dalje i fudbalsku želju uticalo je to što bih ovde mogao da igram protiv klubova kao što su Porto, Sporting, Benfika… To je nešto zbog čega počinješ da igraš fudbal i da igraš u tako velikim timovima. Portugalska liga mi je najbolja za dalju perspektivu”, zaključio je Sava Petrov razgovor za naš portal.
Bonus video:



igor
Kao ne bi uživao tamo, pogotovo nakon igranja u SLS
ignjat
Nije mu baš neki klub al svakako ugovor karijere
milan
Spasio se, sad mora baš da zapne da mu se ne desi da se vrati
vladimir
Kvalitetan igrač koji nije imao mesta u našem fudbalu, ali dokazao je svoje znanje negde gde će biti primetniji