Bardove reči kao lekcija koju će Orlići dobro zapamtiti

Kadetska reprezentacija Srbije poražena je u polufinalu Evropskog prvenstva od vršnjaka iz Portugalije (3:2) i tako ostala bez istorijskog finala.

Meridian Sport te časti – POTPUNO BESPLATNO! Registruj se i odmah preuzmi 5.000 RSD bonusa.

Učenici selektora Jovana Damjanovića na turniru su prikazali veoma kvalitetnu i dopadljivu igru, sa puno golova, ali su poklekli pred vršnjacima sa Pirinejskog poluostrva.

Da muka bude veća, poraz je došao posle sjajne igre Srbije u prvom delu igre kada su Orlići u potpunosti nadigrali rivala i na poluvremenu imali dva gola prednosti.

Ali, u nastavku su Portugalci iskoristili energetski pad srpskih igrača i došli do velikog preokreta.

Igrači koji su ušli sa klupe u protivničkom taboru su u poslednjih pola sata nadigrali Orliće, a do izjednačenja i kasnijeg trijumfa su došli u samoj završnici meča, u 89. i petom minutu sudijske nadoknade.

Bilo je to i ostvarenje predviđanja onih malo više sklonih pesimizmu koji su pri vođstvu Srbije od 2:0 verovatno izustili da je to najopasniji rezultat, kao što je svojevremeno govorio legendarni Milan Živadinović Bard.

On je to izjavio jednom prilikom uz objašnjenje da pri tom rezultatu dolazi do opuštanja kod ekipe koja vodi, da jedan primljen gol stvara paniku i vodu u ušima, nakon čega neretko dođe do novog pogotka i izjednačenja, a tako nadahnut rival često uspeva da ostvari potpuni rezultatski preokret.

Nema sumnje da će te Bardove reči biti lekcija koju će ova talentovana generacija dobro zapamtiti, imati na umu da se fudbal igra do poslednjeg sudijskog zvižduka i tako u budućnosti prirediti nova slavlja za ljubitelje fudbala u Srbiji.

Jer, pokazali su da poseduju talenat za tako nešto. Damjanovićeva ekipa je na Kipru ostavila dobar utisak, turnir je završila kao druga po broju datih golova, posedu lopte, broju dodavanja, a Orlići su bili najbolji po broju udaraca na protivnički gol, broju uspešnih ofsajd zamki za rivale i presečenih dodavanja…

Sve to uliva veru da će Cvetković, Ranković, Maksimović, Makević, Milosavljević, Jovanović i drugari i u budućnosti beležiti zapažene rezultate.

Trišović vraća Kraljevo na mapu i pamti slučajni susret sa Piksijem: Rešenje svih problema je jaka Sloga – ko će da trenira naporno za male pare?