Ataman pred meč sa Srbijom: Alimpijević poznaje naš tim, ego ljudi koji vode Evroligu i FIBA dovodi u opasnost igrače

Košarkaška reprezentacija Srbije večeras će ugostiti Tursku u okviru kvalifikacija za Svetsko prvenstvo (19.00), a selektor gostiju Ergin Ataman dao je izjavu za turske medije uoči susreta u dvorani Aleksandar Nikolić.

Istakao je činjenicu da selektor Orlova, Dušan Alimpijević, godinama radi u Turskoj i poznaje brojne igrače iz njegovog sastava:

Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!

Srbija nema neke od ključnih igrača, ali u timu ima četiri-pet košarkaša koji igraju Evroligu. Kalinića su ponovo pozvali u reprezentaciju. Tu su DobrIć, Lakić i Mitrović. Srpska košarkaška škola je veoma ozbiljna. Imaju i važne igrače koji nisu došli ovde. To ništa ne menja. Srbija uvek ima borbeni košarkaški identitet i moramo da budemo oprezni. Naravno, trener Alimpijević veoma dobro poznaje naš tim. Odlično poznaje igrače i sigurno će preduzeti svoje mere. Očekuje nas čvrsta utakmica“, rekao je Ataman.

Osvrnuo se i na činjenicu da pojedini igrači iz oba sastava nisu imali vremena za odmor zbog obaveza u Evroligi.

Nadam se da neće biti povreda, jer se ovde već godinama igra po besmislenom sistemu, kao posledica hirova čelnika Evrolige i FIBA. Džedi je sinoć u ponoć igrao evroligašku utakmicu, a danas će igrati ovde. Naši igrači iz Fenerbahčea i Efesa igrali su pre samo jedan dan. Administrativni hirovi i ego ljudi koji vode Evroligu i FIBA dovode u opasnost zdravlje igrača“, zaključio je Ataman.

Turska će večeras istrčati na parket Pionira u sledećem sastavu: Tarik Biberović (Fenerbahče), Džedi Osman (Panatinaikos), Šehmus Hazer (Efes), Metadžan Birsen (Fenerbahče), Erdžan Osmani (Efes), Jigitčan Sajbir (Tofaš), Sertač Šanli (Bešiktaš), Onuralp Bitim (Fenerbahče), Džan Korkmaz (Galatasaraj), Berk Ugurlu (Bešiktaš), Furkan Korkmaz (Tofaš), Omer Jurceven (Panatinaikos).

Bonus video:

0 Komentar

    Ergin je u pravu kad kaze da se ne misli o igračima vec se samo misli o novcu

    Ataman je u Srbiji bas na lošem glasu ali svi moramo da se složimo da je u pravu oko El i Fibe

Postavi odgovor