Stigao je Bruno Fernando u redove Partizana tokom sezone, neposredno pre odlaska Željka Obradovića sa klupe. Odmah je prošao kroz velike turbulencije sa timom, ali se i on stabilizovao pod komandom Đoana Penjaroje i postao važan šraf.
Zato se nametnulo i pitanje – da li bi voleo duže da ostane u crno-belom?
“Sigurno bih ostao. Volim ovu atmosferu. Došao sam u važnom trenutku kada se mnogo toga dešavalo. Ovde uživam – u atmosferi, timu, treneru. Nemam razloga da se žalim“, rekao je Bruno Fernando uoči utakmice sa bivšim klubom, madridskim Realom.
Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!
Nije uspeo da se snađe u Kraljevskom klubu, ali to ne budi posebnu motivaciju kod njega pred prvi meč sa bivšim saigračima od odlaska.
“Kao i svaka druga utakmica. Bio sam tamo, sada sam u Partizanu, ovde su me svi odlično dočekali. Kao i protiv Panatinaikosa ili Dubaija, nema razlike zato što je preko puta Real Madrid.“
Jasno je da mu je u Partizanu mnogo bolje.
“Bila je to teška situacija, ali mislim da znam za šta sam sposoban. Dok je trener bio Ćus Mateo, bilo je malo drugačije, ali ne žalim se ni na šta. Pronašao sam najbolju opciju za sebe.“
Ima Bruno istoriju sa Realom, ne baš slavnu, a ima je i Partizan. Od čuvene plej-of serije pre skoro tri godine, crno-beli nisu uspeli da dobiju Blankose.
“Ne znam mnogo o odnosima i rivalstvu između timova, znam ponešto, sećam se plej-of serije i onoga što se dešavalo među igračima na terenu. Ali mislim da će ovo biti zabavna i takmičarska utakmica. Pokušaćemo da se pokažemo u najboljem svetlu i da pobedimo. Očigledno nam znači kada su navijači iza nas, u dobrom smo momentu, trebalo bi da bude lepo i da uživamo – nadamo se pobedi“.
Čeka ga u petak i susret sa dobrim prijateljem – Valterom Tavaresom.
“Dobro ga poznajem. Često smo igrali jedan protiv drugog u reprezentaciji – on za Zelenortska Ostrva, ja za Angolu. On je moj dobar prijatelj, ali sutra smo rivali na terenu,” zaključio je Bruno Fernando.
Bonus video:



nora
Angolac je zadovoljan i brzo se uklopio u ceo sistem, ali on je ipak za drugog centra
ivana
Naravno da želi ostati kad ima tri miliona evra zagarantovano u klubu, to niko ne zeli napustiti
mateja
Zašto da ne čovjek se uklopi odlično igrao odlično prihvaćeni od strane kluba i uprave i to je to