Nekadašnji trener Crvene zvezde Dejan Radonjić u intervjuu za Sport klub pričao je o boravku na klupi crveno-belih, eventualnom povartku na Mali Kalemegdan.
Radonjić je sa Crvenom zvezdom nizao uspehe. Osvajao je ABA ligu, Kup Radivoja Koraća, domaće prvenstvo. Takođe, u Evroligi su ostvareni odlični rezultati.
– Radi se o periodu od četiri godine u Evroligi. Bilo je različitih sezona sa sistemima takmičenjima koji nisu isti. Prvih godina smo imali jedan sistem, da bi on u poslednjoj sezoni bio promenjen. U prvoj sezoni smo posle prvih deset duela otišli u Evrokup, a sledeće godine smo bili u Top 16, da bismo naredne igrali četvrtfinale Evrolige protiv CSKA, a onda smo ušli u novi sistem od 30 mečeva, nije ih moguće porediti. Takođe, ABA liga je bila u drugačijem sistemu sa manje mečeva, pa se i to promenilo. U poslednjoj sezoni smo imali polufinale u toku Evrolige, ili finale dan, dva posle Evrolige. Nije adekvatno napraviti analizu čitavog period, već raditi to postepeno, od sezone do sezone – rekao je između ostalog Radonjić.
Zvezdaši su ovacijama dočekali najtrofejnijeg trenera Crvene zvezde! Dejan Radonjić je od kluba dobio dres na poklon, kao i kravatu sa inicijalima DR, koje mu je uručio tim menadžer crveno-belih Nebojša Ilić. Dejane, hvala na svemu! 🔴⚪️👏🏼#GameON #CrvenoBelaPorodica #kkcz pic.twitter.com/ZQBBLCtX7q
— KK Crvena zvezda Meridianbet (@kkcrvenazvezda) January 2, 2020
Crnogorski stručnjak ne isključuje mogućnost povratka u Crvenu zvezdu.
– Rekao sam za Sport klub u januaru da bi bilo prirodno da se to desi. U ovom trenutku kada je sezona prekinuta i kada imamo zdravstveni momenat koji je najbitniji, mislim da nije adekvatno pričati o tome. I ranije sam govorio o tome da su moja osećanja prema Crvenoj zvezdi poznata i jasna. Znam stav navijača. Moj stav prema njima takođe je sasvim jasan i tu nema ničeg nepoznatog – jasan je doskorašnji trener Bajern Minhena.
Dejan Radonjić je bio trener Crvene zvezde u periodu od 2013. do 2017. godine.



Anđa
Zašto si onda i otišao? Verovatno jer težiš ka boljem, onda nema svrhe vraćati se na staro i ono što je lošije… pritom nije mi se nešto specijalno pokazao u Zvezdi
Andjela
To bi bilo i najbolje ?
Vule33
Vrati se u Zvezdu da pokorimo Evropu
Zorica
Bilo bi to odlično.
Nikola
Sto si uopste i odlazio..
Đuro
Zvezda je mnogo pala trenutno a logično je da se vrati zašto da ne, dosta je doprineo KK Zvezda
BaNe
Imao sam loše mišljenje o Radonjicu ali me čovek me demantavao sa trofejima.
DuLE
A kad je solazio nisu mu se baš radovali, no dobro, lepo je kad se klub i bivši treneri i igrači ovako poštuju. To je dokaz da se radilo kako treba.
Tzki
Vratite ga odmah I uživaj te u njegovom radu, pobedama ibuspesima
Nikola
Tooo,sad cekamo da ga vrate
Ronaldo
Vrati se Radonja!!!! ?⚪?⚪???
Apis
Kvalitet rada Dejana Radonjic u Zvezdi je bio na zavidnom nivou. Ovaj gospodin preferira defanzivni stil igre koji je sistematski primenio na zvezdinu ekipu koja je se pazljivo formirala, gde su neki nasi danas reprezentativno kljucni igracii imali priliku stasati u velike asove. Tada smo igrali kvalitetnu, prepoznatljivo tvrdu kosarku, sa par stranaca koji su dosli sa ciljem i dali maksimalan doprinos. Na zalost to danas u mojoj Zvezdi posle odlaska Radonjica nemogu videti. Izgledamo kao rastimovani klavir. Odigramo dva ocajna meca, pa jedan maestralan, pa jedan prosecan, pa opet ocajan i nigde kontinuiteta u dobroj igri.
Diarra
Dejan Radonjic je napustio redove Crvene Zvezde neslavno, ne zbog rezultata, već je po sredi nesto drugo. Sad cu vam i reci sta je to. Naime posle proslave, tacnije u toku proslave osvajanja titule, Dejan Radonjic je pitao Covica kad ce zaostali novac, ovaj mu je rekao da nije ni mesto ni vreme za tako nešto. Posle proslave nakon dva dana Radonjic opet ponavlja pitanje Covicu, ovaj vidno iznerviran mu zustro odgovara i dolazi do sukoba na relaciji Radonjic – Covic. Epilog je svima poznat, Radonjic napusta redove KKCZV, dok je Covic ne vidim da ce se Radonjic vratiti.
Biska
Pa gde je nasao Covica da pita za pare?
aleksa
cekako te radonja! odlican za zvezdu
Orfanela
Sta bi Radonja nema se gde sad.. Pa aj kad bi Zvezda htela.. NEMA SANSE.
Aleksandar
Radonjic je jos i drzao mlade igrace i davao im minutazu i tako i treba, sad samo crnci igraju. Dobar je radonjic!!!
Solo Inter
Dobar takticar
Petar
Odlican trener.
M
Postavio si temelje na koje danas igra crvena zvezda sto je nelada vujosevic bio u partizanu to si ti bio u zvezdi
Car
I ja mislim da je najbolje da se vrati, nije to to bez njega.
Igi
Vrati se da upotpunis pricu, zajedno ste jaci.
Djordje
Vratii se,sta cekas!
Nikola
Videlo se kakav je trener van Zvezde
Marko
Dobar je trener, bio bi dobar za zvezdu
LEMI
vrati se svi te cekamo samo da se igra pocne i zamenis sakotu
Marko89
Bio bi to dobar potez uprave da vrati Radonjića.
Totti
Odlican.
Stefan N.
Bolje da se ne vraca, ipak nije za sad potreban.
Simo
Vole ga navijači donosi harizmu klubu ali mislim da nije za velika dela, u svakom slučaju bolji od svih što su posle njega dolazili
Igor
To bi bila prava stvar za Zvezdu ipak je sa njima Zvezda bila najbolja
Gogisa23
Da je bio dobar on ne bi ni otisao iz zvezde
Saskia
Nije vreme da se govori do tome
Milanmimi
Msm da je joj prerano da se o tome uopste i prica
Milos
Nemaju ljudi vise o cemu da pricaju…
Iva
Pa ko god da dođje bilo bi lepo da ih digne malo ??
Sanja90
Ako je neko dobar za Zvezdu, onda je to Radonjic
Stefan
Dobat trener i dkbri igraci…da je sad tako al bi bilo lepo
Filip
Vrhunski trener…mislim da bi to bio pun pogodak
Maki
Nisam siguran bas koliko bi to bila prava stvar
tasa tica
samo da nauci engleski
jova tarantula
dobar strucnjak
Bobi
Zasto da ne..bilo bi zanimljivo
MakiBg
Ludi Radonja…voleo bi da se vratis u Zvezdu!
Sladja
Nije bio los u zvezdi sto da ne
Filip
Super je bio, najvise uspeha je Zvezda s njim napravila.
Misa
Odlican je trener.Ima dobar sistem.Zanimljivo bi bilo da se vrati u zvezdu
Maki
I ja bih voleo ds ga gledam opet u zvezdi
Rade vulic
Tesko,.ljuti se Covic…a dok je Covica ima i para za Zvezdu ?♂️
Caki
Nizao bi opet uspehe sa zvezdom,zagarantovano.
Slavisa93
Apsolutno? Jedva cekam da se brati u Zvezdu opet?
Bobi
Samo je rekao da vi voleo…ne znaci da ce da bude tako?
Milena86
Ne verujem da ce se on vise vratiti u zvezdu.
Petar
Ne verujem ni ja, a i Zvezda ima trenera
Maja
Iskreno bih volela da se vrati.. Idemo Zvezda
DjordjeS
I ja isto bas
bubg
nizao je uspehe
Madona
.. vrati se ovce tvoje nemogu bez tebe
Joca
Hahahahahahha???
Adela
Radonjic ce se sigurno jednog dana vratiti u Zvezdu, jer je u tom klubu stekao ime!
crno bela ovca
Dule mu je pokazao koje boss
pfc
Jedan od retkih u zvezdi koji nije hteo svađu sa Partizanom
Dragan73
Vrhunski strucnjak. Sa njim su uspesi zagarantovani.
Milan71
Voleo bih to. Pa da gledamo staru-novu Zvezdu.
Drazen
Da znas
Sasa68
Ovo bi bilo sjajno kada bi se ostvarilo.
DjordjeS
Bilo bi supeer
Jovan91
Pun pogodak za Zvedu bi bio da se vrati Radonjic
Filip98
Zvezda realno nije imala boljeg trenera od Radonjica, sa njim je najveci uspeh postigla!
Muki85
Sta bi ovaj majstor napravio sa igracima koje zvezda ima poslednje 2 sezone
Ado78
Lopta nije mogla da prođe a kamo li protivnički igrač. Takav utisak smo sticali u Areni i Pioniru.
Mika324
Vrati se tako ti svega
Marija S
Slazem se sa Dejanom, nije sada adekvatan momenat pricati o povratku na Mali Kalemegdan!
Ivan
Super teren
Nikola
Jedna je zvezda
Marko
Zvezdoo volimo te
zeljko1
U to vreme Zvezda je bila stvarno dobra alii mislim da to nije njegova zasluga
Dzoler
Nje njegova, moja je i Coviceva … ?
Andrijana
Imperativ je da se Radonjic vrati… inace ne znam kuda zvezda u kosarci ide…
Vuk
Extra bi bilo da se vrati
Zoran
Zvezda je zvezda
Andrija
Daa zvezdaaas
Jovica
A on odlican trener
Mara457
Vala Radonja bi vezanih ociju bio prvi ove godine u Aba ligi sa ovakvom ekipom Zvezde.Posle njega sve neki poluamateri od trenera!
El Matador
Kakvu ekipu(igrace) ima sad Zvezda a kakvu je ekipu tada imala!Prosetali bi se kroz ligu sa Radonjicem sada!
Andrija
E jes vala
NK12
Slazem se sa tobom, bilo bi super za Zvezdu kada bi se vratio
Paja
Odlican trener
Zoran
Slazem se
DjordjeS
Vrhunski
Maras!!!
Ovu vest kad sam video kao da sam dete dobio!Vrati se majstore pa da opet gazimo sve kao u vreme kada si bio na klupi!!!
Jovica
Idemoooo zvezdo
Buda77
i meni je ista takva reakcija 😀 vreme mu je da se vrati kuci i da zvezda opet sa njim zablista
Kosta008
Ppsle njega zvezda nema pravog trenera
Nicko
Kako je zvezda kidala sa radonjom
Zaza
Odlican trener sigurno bi dobrodosao zvezdi
JasminM
Cekamo te dodji. Otkako je otisao zvezda nema ni tim ni igru
Maxa
Pq druze moj, to je sad vec nesto drugo…
Goran1
sa trenutnim timom da, imao bi on tu pune ruke posla
Miny
Odlican trener
Peki
Najbolji si, ocekujem tvoj povratak u Zvezdu
petar4
Sve bi nas obradovao njegov povratak
Goco
Iskreno se nadam da ce se vratiti
Srdjan95
On je najbolji trener za Zvezdu.Nadam se da ce se vratiti
Nikola
Odlican si trener treba da se vratis falis Crvenoj Zvezdi
Milos
Radonjic treba da se vratis u zvezdu najjaci si
Miljana
Fenomenalan je on trener i treba da se vrati
Milan
Bilo bi sjajno da se vrati u Crvenu Zvezdu
Mario
Vrati se, ako ih ti ne spasis niko nece.
Dejan79
Sa njim je Zvezda imala sjajne rezultate.Bilo bi dobro da se vrati
Boban
I grace se kosarka I ako se ne vrati
Zex
Bas je bila extra zvezda kada je on vodio, odlicna ekipa sa pravim trenerom
Zeg an
Ne verujem da ce se skoro desiti, ali jednom sigurno da hoce
Scar
Vrati se Radonja ne ide bez tebe.
jakov
i ja bi se vratio da nemam kud,evroligasku ekipu tesko da ces vise voditi,realno
Cole
a i uopste ne mora da znaci da bi i taj povratak bio toliko uspesa!
lazar
ne bi se vratio ti rodjace u Zvezdu nikada da imas ponude,provalili te da si prosecan trener i nista vise,i sad je realno da se vratis u Zvezdu
Andrej
Pa Zvezdi je dobar,…
Gemo
On je mozda prosecan, ali ovi sada su ispod proseka