Nastavlja se osipanje igračkog kadra u Panatinaikosu. Novi košarkaš koji je napustio klub je Dešon Tomas koji se seli u Španiju.
Iskusni krilni centar je u Atini zarađivao 800.000 evra godišnje, što “zeleni” nisu mogli da mu garantuju.
Amerikanac je sada slobodan igrač i najverovatnije će karijeru nastaviti u Španiji.
Za Tomasa se interesuju dva španska evroligaša Valensija i Baskonija.
Nešto veće šanse se daju Baskoniji koja u Tomasu vidi idealnu zamenu za Tornikea Šengeliju koji je otišao u CSKA Moskvu.
PAO je već našao zamenu za Amerikanca u liku košarkaša Galatasaraja Grega Vitingtona.
Tomas je prošle sezone bio najbolji strelac Panatinaikosa u Evroligi sa prosekom od 13,9 poena po utakmici.



Orfanela
Imaće španci da mu plate a plus je odličan igrač tako da igrace I zaradjivace više nego kod grka.
Scar
Biće još više osipanja zbog prelaska iz Evrolige u fibinu ligu šampiona!
filippK
Mnogo se i dalje loseg dogadja u PAOu.. Videcemo kakva ce im biti sledeca sezona.. Mozda najgora ikada
M
Ide on u baskoniju sigurno, tamo ce najviše igrati.
Peca
Dobar igrac,verujem da ce mu prijati spanska liga…
Kiki
Odlican je igrac je,otimace se za njega
Tasa
Lepo svako je nasao svoje,on novi klub,a klub njemu zamenu
Nemanja
Odličan igrač za Evropu …top pojačanje
Kica91
Jedan ode, drugi dodje i tako… 😁 A Tomas ode u Baskoniju 100%
Anci
Mislim da ce otici u Baskoniju, bio bi dobro pojacanje za njih