Pre gotovo dva meseca u javnosti je odjeknula informacija da košarkaši Fenerbahčea ne primaju redovne plate i da je Željko Obradović jedini čija su primanja sigurna.
To je ubrzo demantovano iz kluba, ali…
Sportando prenosi da igrači turskog tima od početka 2020. godine nisu primili nijednu platu i da su odlučili da potraže pravdu.
Kako se navodi, oni su ovaj slučaj odlučili da prijave Asocijaciji igrača Evrolige (ELPA).
Zvanične potvrde od ELPA još uvek nema, ali u lubu očigledno nešto ne funkcioniše.
Turski gigant ove sezone beleži nešto lošije rezultate, pa mnogi razlog nalaze upravo u ovoj informaciji.
Ipak, ostaje da vidimo hoće li ELPA rešiti ovu situaciju ili će stići novi demanti iz kluba.
ŠTIMAC: Ako gledaju zdravlje igrača, Evroliga ne bi trebalo da se nastavi
OBAVEZNO POGLEDAJTE: Fudbalski kutak iz karantina EP 05 | Borota i Močibob prisećaju se Evropskog prvenstva 1992!



Gedza
Svuda je finansijska kriza ali ocekujem brz oporavak
Jaca33
Kriza jeste, ali iskreno ne verujem u ovu pricu da nisu primili plate ove godine uopste. Prvo klub je demantovao, a drugo nije to mesec dva nego par meseci. Pa ko bi radio pod takvim uslovima, a da se nikad ne pozali?
Zikic
Pa naravno da imaju onda lošije rezultate kada ih ne placaju, ko ima želju da radi ako nije plaćen,ne?
M
Jeste niko nece da igra za dz, ali setimo se kk partizan pre nekoliko sezona kad nije davao plate igracima na vreme a beležili su sjajne rezultate… nekada se treba žrtvovati zbog cilja.
Tasa
Istina se ne moze skriti
Lidija
Me verujem da je ovo tacno, imaju oni novca, doveli takve igrace o oni pristali, a da se zna da ne dele plate
Jasmin
Citali smo razne neproverene vesti ovih dana,tako da ne sumnjam da je i ova jedna od tih vesti. Kriza je svugde, ali ovo je malo preterano.
a i klub je demantovao ove navode …
Zorica
Veliki problem,ako je ovo istina.
Mićo
Verujem da je ovo istina i nadam se da će se igrači dočepati pravde i da će im plate biti naknadno isplaćene.
Madona
Kako je ovo moguće takav klub
Nemanja
Prvi put da novine nisu slagale kad je ovako nešto u pitanju ,ozbiljna kriza u Turskoj i nadam se da će uskoro svi stati na noge
Rade
kako mislis da nisu slagali, a pise da je klub demantovao vest?
Gavricka
Ako je situacija tako Losa onda se to ne resava preko novina i media vec na sudu, mislim da nije bas sve tako kako se predstavlja, ali ne sumnjam da ce se naci resenje
Boško
Tesko da Turci ne isplaćuju! Pa bre oni imaju para ko pleve… Pa nije rud ovaj pley iz Francuske sto presao iz CSKA… Da, bas im neće dati platu ? jaooo…
Putnik
Verujem da je Fener zasao u krizu, kao uostalom i svi klubovi koji nisu mogli izdrzati pritisak nastale situacije uzrokovane pandemijom. Ali isto tako ne verujem da igraci nisu primili platu toliko dugo, to je prakticno nemoguce, bez obzira na lose rezultate koje Fener belezi u odnosu na kvalitet koji poseduje.
DuLE
Kako mi se čini ipak su novine bile u pravu da tu ima velikog problema. Nadam se da je to samo prolazna kriza i da će uspeti da se održe u vrhu.
Aki
Ovo je veliki problem, bez novca nema ni motivacije, ni jedan sport se ne igra vise iz ljubavi
Aleksandra
Nemoguce mi je da tako veliki Fener ne daje redovno plate, pogotovo sto ima dosta igraca koji bi mogli da se prodaju bolje pod uslovom da tu stvarno nisu placeni
Aleksandra
Ja ne sumnjam u ove novine tako da je to verovatno istina, sto se i odrazilo na njihovu igru
Sanja
Nemoguce mi je da tako veliki Fener ne daje redovno plate, pogotovo sto ima dosta igraca koji bi mogli da se prodaju bolje pod uslovom da tu stvarno nisu placeni
Todor
Novine se zaista trude da ovih meseci plasiraju razne informacije, bile one tacne ili ne. Iskreno sumnjam da u Feneru postoji problem ove prirode.
Diarra
Zato se to odrazilo i na teren i rezultate ove sezone, videlo se odavno da nesto ne funkcioniše kako treba u Feneru, pogotovo odlaskom Dogus grupe, koja je upumpala veliki novac za tim Fenera, a od prošle godine to nema, tacnije Dogus grupa je otisla iz Fenera.
Nemanja
Ozbiljan problen za ovakav klub
Sava
Ja iskreno sumnjam da je tako ipak je to jedan od najvecih klubova u evropi
Saska
Sumnjam da je ovo tacno, a ako jeste onda stvarno nema smisla. Sramota.
Kiki
U Fenerbahceu je potrebna promena igrackog kadra i Zeljka da smene,doslo je do zasicenja sa obe strane i zato beleze slabe rezultate
Aleksandar
Novine pisu svasta, pa odavno bi se igraci zalili!
Atina00
Aj da nisu primili platu zadnji mesec, kao kriza je, ali od pocetka nove godine? Glupost..
Tara34
Nema sanse da je ovo istina…
Miske
ne verujem da je ovo istina..
BokiAr
Ja mislim da je najvise ovih rekla kazala vesti bilo za Fener i Obradovica..
Steva
ne verujem da je ovo tacna informacija,Fener je veliki tim koji je osvajao Evroligu,nemoguce da imaju finansijskih problema!
Maxa
Ali Kako u poslednje vreme igraju…
Joca
Moraju ljudi od nečega živeti, nema smisla dajte im platu!
Janko
Ma pitanje je, da li je ovo tacno??? Svasta se danas pise, ne zna covek kome da veruje…
Vale13
Ja im nista ne verujem…
Moma
A bitno da Zeljko dobija platu
Vuk
Ma ne verujem, to je laz velika
Sale
Ako je zbog trenutnog stanja onda je to i razumljivo svakako ce preziveti pored svojih milionskih plata i par meseci bez plate
Gogi
Ovo bi bilo zaista čudno, ne verujem da je istina
Lazar
Auu kad oni nemaju a velikani
Igi
Ako je ovo istina to je onda ozbiljan problem
Toza
Kako je to moguće a dovode silna pojačanja??
Srle
Nije u redu da nemaju nikakvu zaradu, nisu oni krivi što je izbila pandemija a treba da se preživi nekoliko meseci bez plate.
Bole
Jadni vrv nemaju od čega da žive, ajmo da se organizujemo da im pomognemo..
Misa
Auu ozbiljna situacija čim su se morali žaliti, nadam se da nije istina jer će klub da snosi ozbiljne posledice onda
Tepi
I neka su ih prijavili Asocijaciji igrača Evrolige, ako je ovo istina. Trebali bi barem neki minimalac da primaju da imaju od čega da žive.
Milena86
Ako je istina da nisu primili plate stvarno bi trebalo da bojkotuju,to nije u redu.
Goran
Načuli su oni to još jesenas pa krenuli u znak opomene da gube mečeve!
Aleksandra
Resice se sve to i nadoknaditi sigurna sam!
Vlada94
Dajte ljudima platu,moraju ljudi od necega da zive!?
Tomica
Nadam se da ce se to resiti jer nije u redu da ne primaju tako dugo platu
Djela
E to je vec malo ozbiljniji problem