Peni Hardavej poručio: Ne poštuju me uopšte! Eh, da je Šek ostao...

Anferni Hardavej, popularni Peni, u karijeri je četiri puta bio ol-star igrač, a kad pogleda unazad – smatra da su njegove igre potcenjene.

Peni je prokomentarisao situaciju, gde nije ni među 50 najboljih u istoriji NBA lige.

– Potcenjen sam, to je apsolutno tačno. Neki mi odaju priznanje, ali većina ne. Mojih prvih sedam, osam godina u NBA jednake su s bilo kime ko je završio u Kući slavnih. Brojevi, stil igre, način na koji sam uticao na košarku, ne znam da li dobijam dovoljno priznanja za sve to… Gledao sam neku emisiju o najboljih 50 igrača i svi su oni fantastični, ali neki su govorili da ja nisam ni u narednih 50, s čime nisam saglasan – rekao je Hardavej.

VELIČANSTVENA PONUDA MAJAMIJA: Dragić i Hit, nerazdvojni tandem!

Od 1993. do 1999. godine Peni je nosio dres Orlando Medžika, a u tri sezone u proseku je ubacivao više od 20 poena.

– Da se nisam povredio, moja priča imala bi drugačiji kraj. Znam da su posle bitke svi generali, ali mislim da bih i ja bio uspešniji da je Šek ostao u Orlandu. Odali bi mi više priznanja, jer bismo uzeli titule. Nas dvojica smo i razgovarali o tome. Oduvek sam cenio Šeka, on takođe zna da bi moja karijera drugačije izgledala da je on ostao – zaključio je Hardavej.

Osim Medžika, nastupao je za Sanse, Nikse i Majami Hit, a trenutno radi kao trener na Univerzitetu Memfis.

Postavi odgovor