Lider Monaka, Majk Džejms, isključen je tokom haotične završnice prvog poluvremena u drugoj utakmici plej-of serije Evrolige protiv Olimpijakosa u Pireju.
Bek Monaka je ušao u raspravu sa sudijama nakon jedne nedosuđene situacije, posle čega je isključen osam sekundi pre kraja druge deonice. Prilikom izlaska sa terena nastavio je sa protestima, prišao arbitru i u više navrata gestikulirao aludirajući na novac.
Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!
Publika u Pireju burno je reagovala na čitav incident, u trenutku kada je Olimpijakos već imao potpunu kontrolu nad utakmicom.
Grčki tim je na poluvreme otišao sa ubedljivih 59:31, da bi na kraju slavio rezultatom 94:64. Džejms je meč završio sa sedam poena, četiri skoka i tri asistencije za 18 minuta na parketu.
Dan nakon susreta, najbolji strelac u istoriji Evrolige se oglasio i poručio:
“Neću više da pričam sa sudijama o njihovim odlukama. Biće mi to teško, ali iako je utakmica verovatno već bila rešena, naštetio sam svom timu i nisam im olakšao. Moram da budem bolji. Vraćamo se seriji…“, rekao je Džejms.
Olimpijakos je slavio i u prvom meču rezultatom 91:70, pa u seriji na tri pobede vodi 2-0 pred naredni duel, koji se igra sledeće nedelje u Monaku.
Bonus video:



mila
Ko zna sta ce biti dalje sa budućnosti Majka Dzejmsa u Monaku
katja
Dzejms o sudijama misli sve najgore, ne voli ih nimalo ali mora da ih trpi
katarina
Kasno je shvatio da ne moze protiv sudija hahah, da su oni zakon na terenu
anastasija
Svestan je i Dzejms da to nista ne pomaze nego samo odmaze ekipi