Zasmejali su nedavno Svetislav Pešić i Nikola Kalinić košarkašku javnost na konferenciji pred meč sa Izraelom kada je naš košarkaš tražio slobodan dan (mada ga svakako imamo), a sada je nastavio u istom stilu.
Nakon što smo slavili protiv Izraelaca, Kalinić je u kameru RTS-a poslao poruku Pešiću.
– Ja se nadam. Mislim da sam ja svakako slobodan sutra šta god on rekao… Tako da, to je to – rekao je Kalinić.
Analizirao je košarkaš Barselone ovaj meč i podvukao da smo jednostavno bili bolji danas.
– Mislim da su se najbolje spremili i najviše prilagodili našoj igri. Preuzimali su dosta toga, usporili nas… Uspeli smo, međutim, da izreagujemo i to je to.
Nikola Jokić je odigrao fantastičnu partiju sa 29 poena i 11 skokova na šta ni Kalinić nije ostao imun.
– Nije iznenađenje, nije čovek za džabe dvostruki MVP NBA lige. Stvarno je mađioničar sa loptom, sve izgleda tako lako kad on radi i nama olakšava život, svi izgledamo mnogo bolje kada igramo sa njim. Ne zadovoljavamo se, umorni smo, ali spremamo se za Berlin. Tamo ćemo igrati najbitnije utakmice.
I za kraj, Kalinić je prokomentarisao i narednog rivala – Poljsku.
– Donekle i očekivano, mislim da smo svi pre početka grupe očekivali najviše od Poljske. Mislim da imaju najviše igrača sa Evroliga i Evrokup nivoom. Vidimo da se u drugim grupama dešavaju iznenađenja. Nije ni toliko bitno da li smo prvi ili drugi – zaključio je Kalinić.
Duel Srbije sa Poljskom je na programu u četvrtak od 21 čas.
MILINA JE GLEDATI “ORLOVE” U VIŠOJ BRZINI: Jokić za istoriju, Srbija maksimalna, neka se spreme Poljaci!
OBAVEZNO POGLEDAJTE: Mile Ilić – Ne treba sumnjati u Pešića, on je doneo poslednje zlato! | Sport Fokus Podcast EP53



ana
Ako i treba da se šale kako bi bila što bolja atmosfera u timu
branko
Hahahaha pa nema ni potrebe da igra ako ćemo realno do faze ispadanja
nadja
Lepo da je slobodan,Kalinic je nas izuzetan kosarkas i ima puno smisla za salu!!!!Sve je lepo izanalizirao!!!!