DANILOVIĆ PRAVO U METU: Licenca za ABA ligu je minimum poštenja, Jokić bi šest puta bio MVP da je Amerikanac!

Pred početak i pred kraj svake sezone, Evroliga i ABA liga dođu u žiži javnosti i već godinama “vrtimo” isto pitanje – da li će neki učesnik regionalne lige dobiti licencu?

Nekoliko godina unazad gledali smo Crvenu zvezdu u elitnom takmičenju, a sada se po tom pitanju oglasio i legendarni košarkaš i predsednik Košarkaškog saveza Srbije, Predrag Danilović.

– Iz iskustva koje imam, a ono nije malo, nikada ne možete da bude sigurni u ono što kažu iz Evrolige. Ako je iko trebalo da dobije licencu, to je bio Partizan. Pa su je dali Prokomu, koji je naredne godine ugašen. Nisam siguran da Evroliga gaji veliku ljubav prema klubovima iz ovog regiona – rekao je Danilović za Kurir i dodao:

– Odnosno, gledam prvenstveno Srbiju… Po svim parametrima, dva kluba moraju da imaju A licencu. Po tradiciji, igračima koji su napravili tu Evroligu, po ljudima koji su radili u Fiba, popularnosti sporta. To je minimum poštenja.

predrag danilović-srbija-aba liga-evroliga-nikola jokić
Danilović je govorio o brojnim temama (FOTO: Starsport)

Dotakao se Danilović i mladih igrača, a ponajviše Alekseja Pokuševskog i Filipa Petruševa, koji su ove sezone zasita zablistali.

– Ima fenomenalnih klinaca, već petnaestak godina kasnije sazrevaju i mnogo duže traju. U naše vreme ako sa 21 ili 22 godine ništa nisi uradio maltene si bio otpisan. Ne treba ni njih dizati u nebesa, jer mi smo narod sklon ekstremima. Imali smo generaciju koja je dva puta bila najbolja u Evropi, pa je za dve godine ispala u B diviziju – kaže Danilović.

Naravno, nezaobilazna tema je i Nikola Jokić.

– Jokić se igra košarke i milina ga je gledati. Svaka mu čast. Da je nekim slučajem Amerikanac, bio bi već šest puta MVP. Odavno niko ne može da mu nađe nešto negativno. Osim što je dobar dečko, to je jedino – nasmejao se Danilović.

I zaista, čini se da je pogodio pravo u metu!

PARTIZAN PONOVO NA UDARU: Crno-belima zabranjeni transferi!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Nino Čelebić: Biće skandal ako Jokić ne uzme MVP titulu! | SPORT FOKUS

 

6 Komentara

    Znamo vec to i bojimo se da nasem Nikoli Jokicu nikad nece dati MVP jer nije AMERIKANAC! Sve je u pravu Danilovic,na zalost!

    Bio bi “minimum poštenja” ali ovde se ipak radi o nama.

    Amerikanci ne vole kada im strani igraci budu najbolji..zato ce sve uciniti protiv Jokica

    Upravu je Danilovic…Jokic samo da je Amerikanac bio bi vrhunski MVP igrac svaki put.Ovako je samo odlican igrac.

    Svaka i cast ,tako i jeste mada ove sezone nema sanse da ga to priznanje zaobidje !

    Baš zato što nije amerikanca veliko je pitanje da li će ikada biti MVP!

Postavi odgovor