OVE DEVOJKE SU HEROINE: Srbija granitnom odbranom demolirala Grčku!

Naše košarkašice su zaista heroine! Kako su samo izabranice Marine Maljković uspele da se oporave od jako napornog duela sa Italijom, izađu na parket i potpuno demoliraju Grčku – 85:51!

Manje od 12 sati su naše devojke imale za oproravak, ali su po ko zna koji put demonstrirale hrabrost, želju, volju, htenje i emociju noseći dres Srbije.

Potpuno je Srbija uništila Grčku i to pre svega granitnom odbranom. Naravno, iz takve odbrane proizilazi i dobar napad pa su izabranice Marine Maljković koristile svaku priliku da kazne Grčku.

Na krilima Aleksandre Crvendakić, koja je postigla sedam poena, Srbija je odmah na startu meča napravila seriju od 9:0.

Uspela je Grčka malo da se vrati do kraja prvog perioda, ali je utisak bio da bez obzira na to Srbija apsolutno kontroliše situaciju na terenu.

Videlo se to i u drugoj deonici kada se raspoloženoj Crvendakić pridružila i Ivon Anderson. Razigrala se i Sonja Vasić, pa kada je na sve to došla i dobra igra Ane Dabović Grkinje zaista nisu imale šta da traže…

Najbolje se to oslikalo kroz statistički podatak da je Srbija za 10 minuta u drugoj četvrtini primila samo tri poena?!

Poigravala se Srbija sa rivalom koji nije imao rešenja za rafalnu paljbu i odličan šut za tri poena naše selekcije.

Stigle su naše devojke u jednom trenutku i do fascinatnih 50:19! Srbija je do kraja tu razliku još više povećavala i Grčka danas zaista nije imala nikakav odgovor na raspoloženu i rastrčanu Srbiju.

Treba odati priznanje i Marini Maljković i njenom stručnom štabu koji je uspeo da oporavi devojke da izađu na teren nakon jučerašnjeg teškog meča i dođu do druge pobede kojom su korak bliže četvrtfinalu.

U našoj selekciji najefikasnije su bile Aleksandra Crvendakić sa 13 poena i Dajana Butulija sa 11 uz osam skokova. Istakla se i Ivon Anderson sa devet.

Kod Grkinja su najefikasnije bile Artemis Spanu sa 10 poena, devet je dodala Eleni Bosanja, dok su Ekatarina Sotiriu i Pinelopi Pavlapopulu dodale po sedam.

Našu selekciju čeka još meč sa Crnom Gorom u nedelju od 12 časova gde bi u slučaju pobede otišla direktno u četvrtfinale i dobila dodatan dan odmora u ionako zgusnutom rasporedu…

DABOVIĆ: Svi su odustali od nas, ali mi smo verovale!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Jovan Damjanović: Srpskom fudbalu nedostaje sistem! | SPORT FOKUS EP08

7 Komentara

    Pravu primer kako se igra odbrana ,napad je funkcionisao kako treba ali kad se protivnik svede na 50 poena za meč to je stvarno sjajno

    Alal vera devojke,stvarno sjajne vesti!Cestitamo….Bez odmora dve sjajne pobede….Sad jos i Crna Gora pa regeneracija do novih pobeda! Divno je videti sa kojom strascu nosite dres svoje zemlje i sa kakvom snagom se borite za ostvarenje svojih ciljeva!

    BRAVOOOO!!! Eee sad tako i protiv Crne Gore!👏💪

    Ovo je ono sto ocekujemo od nase devojke.Borba ,pobede i srce na terenu.One sve to rade.

    Ocekivao sam pobedu ali ne sa ovolikom razlikom..nasa reprezentacija blista.Svaka im cast.

    Mogu nase devojke daleko..bravo devojke..idemo samo jako u nove pobede.Odusevljen sam igrom.

    Ništa manje se nije ni očekivalo s obzorim kako su ih prvo demolirale crnogorke! Mada nisu trebale ovako da ponize sestre grkinje, trebale su da čuvaju snagu za crnogorke.

Postavi odgovor