Triler u Beogradu ovog puta pripao gostima: Virtus naneo treći uzastopni poraz Partizanu

Košarksaši Partizana ugostili su ekipu Virtusa iz Bolonje u okviru 17. kola Evrolige i doživeli poraz (77:75).

Beogradski tim je posle neuspeha protiv madridskog Reala i Zadra doživeo i treći uzastopni poraz u svim takmičenjima, drugi u Evroligi.

Ujedno, tim Željka Obradovića poražen je po drugi put ove sezone pred svojim navijačima u Evroligi i na polovini takmičenja ima učinak 9-8.

S druge strane Virtus je drugoplasirani tim Evrolige sa 12-5.

Najefikasniji kod pobednika bio je Lundberg sa 16 poena, Belineli je dodao 14, a po deset su imali Abas, Heket i Šengelija.

U redovima domaćeg tima istakao se Naneli sa 19, po 12 su imali Jaramaz i Panter, a po deset Kaboklo i Kaminski.

EKSKLUZIVNO: Preuzmi najveći BONUS DOBRODOŠLICE OD 5.000 RSD + 10 POKLON WIN&GO RUNDIpotpuno besplatno – registruj se na sajtu meridianbet.rs ili putem mobilne aplikacije.

Utakmica je počela veoma čvrsto na obe strane čemu svedoči broj poena sredinom prvog kvartala (9:6 u korist Virtusa), kao i veliki bloj ličnih grešaka na obe strane. Glavni protagonista u crno-belom taboru bio je Doužer, a pratio ga je Kaboklo. Na drugoj strani anuliran je bio Šengelija ali je ostatak prve petorke bio na visini zadatka. Nešto sporiji ulazak u meč viđen je od stran Pantera (dve lične greške), ali to nije sprečilo Partizan da ostane u igri. Na drugoj strani svoj šuterski ritam pronašao je Belineli čime je doneo maksimalnih plus pet Virtusu. Nije se dao poremetiti Panter koji je serijom od tri poena smanjio zaostatak na minus dva. Međutim usledila je nova serija gostiju kojom su se dva minuta pre kraja prve deonice odlepili na plus devet. Ulaskom Nanelija (pet poena za dva minuta na terenu) na teren usledila je serija Partizana kojom su crno-beli smanjili zaostatak na minus pet pred početak druge deonice.

Nastavio je u istom ritmu Naneli početkom druge deonice i poenima uz faul podigao Arenu na noge. Uz odličan poenterski učinak pokazao je odličan pregled igre i razigrao Kabokla za atraktivno zakucavanje čime su se crno-beli vratili u egal. Usledila je serija na drugoj strani. Abas i Šengelija uspeli su da odlepe Virtus na plus pet, ali usledio je ekspresni odgovor Nanelija, koji je bio raspoložen za igru. Ponovo je potvrdio Virtus zašto se nalazi u samom vrhu tabele i sa šest vezanih poena (trojkama Ludnberga i Abasa) ponovo povratio plus devet sredinom drugog kvartala. Nisu uspevali domaći da pronažu svoju igru u napadu, što je na drugoj strani kaznio Lundberg sa četiri vezana poena za plus 12 sredinom drugog kvratala. U naredna dva minuta igre Naneli i Kaboklo su uspeli da vrate Partizan na jednocifreni zaostatak da bi do kraja prvog poluvremena isti iznosio minus pet. Energiju u igru crno-belih doneo je Jaramaz koji je bio pokretač velikog broja Partizanovih akcija u završnici prvih 20 minuta igre.

PARTIZAN VIRTUS 37

Silovito je Virtus ušao u drugo poluvreme i ponovo otišao na dvocifrenu prednost poenima Šengelije, Belinelija i Kordinijea. Seriju gostiju prekinuo je raspucani Naneli, da bi se potom uključio i Ledej trojkom čime je tim Željka Obradovića prišao na minus osam. Nastavio je Partizan u istom ritmu i sredinom trećeg kvartala prišao na minus četiri. Igralo se koš za koš u nastavku meča. Konačno je namestio ruku kapiten Partizana, Kevin Panter, a bitne poene postigao je Jaramaz čime je domaći sastav ostao na minus četiri tri minuta do kraja trećeg perioda igre. Udarac za Partizan usledio je isključenjem Doužera minut i po pred početak poslednje deonice, što je naišlo na veliko negodovanje sa tribina. U nastavku igre Jaramaz je pogodio težak šut iz kornera, ali su gosti uspeli da zadrže plus pet pred početak odlučujućeg perioda igre.

Početkom poslednje deonice proigrao je i drugi centar Partizana, Frenk Kaminski je vezao pet poena i tako odgovorio na seriju tima iz Bolonje. Usledio je period igre bez poena na obe strane, a crnu seriju prvi je prekinuo Virtus poenima Danstona.  Naneli je nastavio u istom ritmu i pravio probleme odbrani ekipi Luke Bankija, kao i Kaminski koji je nastavio tamo gde je stao Kaboklo. Jaramaz je večeras bio zadužen za bitne poene crno-belih i konačno smanjio začaranih minus četiri na minus dva. Usledio je odgovor Heketa na drugoj strani, ali je onda na scenu stupio sjajni Kaminski i trojkom naterao Luku Bankija na tajm-aut četiri minuta pre kraja meča. Konsolidovao je Virtus svoje redove i poenima Lundberga sa linije penala otišao na plus pet dva i po minuta do kraja. Propustio je Partizan u nekoliko navrata priliku da kazni rivala, ali je to nadoknadio u odbrani, da bi na drugoj strani bio nagrađen poenima Nanelija za minus jedan minut pre kraja.

Ponovo je tim Željka Obradovića bio dobar u odbrani i bio u prilici da preuzme vođstvo, ali je na drugoj strani Kaboklo napravio faul u napadu. U nastavku igre raspoloženi Lundberg je pogodio za plus tri 19 sekundi pre kraja meča. Lopta je bila u rukama Kevina Pantera, koji je bio poslat na liniju penala deset sekundi pre kraja meča. Siguran je bio kapiten Partizana i smanjio zaostatak svog tima na minus jedan. Belineli je bio siguran na drugoj strani. Ponovo je lopta bila u rukama Pantera koji je snažo fauliran pet sekundi pre kraja meča, ali su sudije posle pregledanja snimka odlučile da je reč o običnom faulu. Kapiten domaćih bio je polovičan sa linije penala da bi posle drugog bacanja Lundberg izbio loptu u aut i tako ostavio poslenji šut na meču Partizanu 3,4 sekunde do kraja duela.

Odgovornost je preuzeo Kaminski, koji je bio neprecizan i tako rešio pitanje pobednika.

Partizan će tačku na kalendarsku 2023. godinu spustiti za dva dana u Baru na gostovanju ekipi Mornara u ABA ligi, posle čega sledi nastavak takmičenja u Evroligi, drugog januara protiv Asvela, takođe u Beogradu.