Iako najavljen ekskluzivni intervju Željka Obradovića još uvek nije ugledao svetlost dana u potpunosti. Juče smo dobili isečak o Markusu Pejdžu, a danas je stigao jedan o Nikoli Jokiću!
Produkcija bhbasketa za koji je Obradović pričao nas još uvek drži u neizvesnosti, mada ono što su do sada pustili je više nego zanimljivo.
Tako je jedna od tema bila igra Nikole Jokića za košarkašku reprezentaciju Srbije, odnosno neodazivanje na poziv. Iako nijednom nije pomenuo imenom i prezimenom NBA asa jasno je da se najviše odnosilo pitanje na njega.
Doduše ima i primera poput Pokuševskog i Smailagića, ali je definitivno Jokić bio u najvećem fokusu ovdašnje javnosti…
– Činjenica je da svi treba dobro da razmisle o primerima, kao što je dobar primer trojice američkih reprezentativaca, koji su igrali finale NBA lige. Dvojica su bili prvaci, treći finalista. Dan pošto su završili obaveze u klubovima, seli su na avion i priključili se reprezentaciji i postali olimpijski prvaci.
Baš je na primeru Džrua Holideja, Krisa Midltona i Devina Bukera, Obradović hteo da pojasni da ne bi trebalo da postoje izgovori za igranje u nacionalnom timu.
– Oni su dan posle završetka seli u avion i priključili se. Tu za mene počinje i završava se svaka priča o tome.
Potom se prešlo na priču da li postoji mogućnost da neki evropski trener vodi neki tim u NBA ligi?
– Ne. Zato što do sada nijedan evropski trener (izuzimajući Igora Kokoškova, prim.aut.) nije vodio neki tim.
Da živi za košarku najbolji trener Evrope je još jednom dokazao kada nije mogao u jednoj rečenici da sažme kako vidi igru pod obručima.
– Imam trening za 20 minuta, a za takvo pitanje bismo trebali da sedimo i pričamo satima – zaključio je Obradović.
Čekamo uskoro i kompletan intervju…
PANTER ODGOVORIO MESINI: Partizan je klub sa istorijom i tradicijom!
OBAVEZNO POGLEDAJTE: Bogdanović u Beogradu: Mogu da motivišem sve ove klince!



El matador
Ja da se pitam ne bi ga pozvao nikada vise u reprezentaciju!
Maras!!!
Bravo Zeljko,svaka ti je na mestu majstore!
Kimi
Žoc kratko ali jasno i pravo u centar.
lilith
Bilo kako bilo,covek je imao svoje razloge.Sramota je da ga napadamo stalno.
Leksa
Željko ili se pravi lud ili glup, jasno je da Jokiću Denver nije dopustio da igra za reprezentaciju, da su ga ulovili na neki način ili zapretili u slučaju da dođe do povrede…
Dragon
Uvek oni prete i ucenjuju,samo nasi to ne shvataju.
Messi
Nekome ocigledno nije bitno da igra za reprezentaciju , lako je izgovor naci to bar nije tesko … i nije mu prvi put