Debitovao je Davide Santareli ovog leta na klupi reprezentacije Srbije i prvi deo posla je odradio besprekorno. Izboren je plasman na fajnal-ejt Lige nacije koji za “orlice” počinje u sredu.
Srbija je u ligaškom delu takmičenja zauzela šesto mesto, ali zbog sistema takmičenja koji kaže da domaćin Turska prelazi na prvu poziciju, naše odbojkašice padaju na sedmo, baš kao i Amerikanke koje su druge i protiv kojih ćemo odmeriti snage u Ankari.
– Dobro je prošao prvi deo Lige nacija za nas. Bilo je to dobro iskustvo za sve, posebno za mene koji sam prvi put deo ovog takmičenja. Ostvarili smo tek prvi mali cilj, sada nas čeka Ankara. Igraćemo sa najboljim timom u Ligi nacija. Znamo kakve igračice ima Amerika. Mi ne želimo da se zaustavimo u prvom meču, želimo da nastavimo takmičenje. Dobro smo trenirali, iako smo imali i problema… Nije bilo mnogo zajedničkih treninga ove ekipe koja je sada na okupu. Ali, spremni stižemo u Ankaru – rekao je Santareli.
On je za finalni turnir pozvao 14 odbojkašica:
Dizači: Bojana Drča, Slađana Mirković.
Korektor: Ana Bjelica.
Primači servisa: Brankica Mihajlović, Bianka Buša, Bojana Milenković, Katarina Lazović, Sara Lozo.
Srednji blokeri: Jovana Stevanović, Mina Popović, Maja Aleksić, Jovana Kocić.
Libera: Teodora Pušić, Sanja Đurđević.

(FOTO: Guliver Images)
Kako je Amerika u prvom delu takmičenja imala učinak od 11 pobeda i samo jednog poraza jasno je da je favorit, ali naše devojke ističu da mogu da naprave iznenađenje.
– Atmosfera je kod nas kao i uvek odlična. Bez obzira na to što igramo protiv Amerike, koja je favorit, mi idemo motivisane i spremne da iznenadimo. Svaka od nas će dati maskimum. Verujemo da ne idemo na put da odigramo samo jednu utakmicu – rekla je Bojana Drča.
Jedna od najiskusnijih u ovoj selekciji Ana Bjelica, ističe da Srbija ima snage da se revanšira Amerikankama za poraz u prvom delu Lige nacija.
– Svi znamo ono nepisano pravilo da je teško dobiti na takmičenju dva puta istog protivnika. Mi smo izgubili od Amerike 3:0, ali utakmica je bila dobra. Drugi set neizvestan, da smo ga dobili, utakmica bi bila drugačja. Sada su obe ekipe u drugačijim sastavima. Nama je cilj bio da idemo u Ankaru, nije bio lak put. Nismo imali sreće sa žrebom. Turska je prešla na prvo mesto, pa se redosled izmenio. Ali, možemo da ih dobijemo i da se revenširamo. Jedna je utakmica, jedna lopta, mislim da možemo da pobedimo – naglasila je Ana Bjelica.
Srbija i Amerika će se sastati u sredu od 17.30.
KADETKINJE SRBIJE OSVOJILE ZLATO: Bugarska pala u finalu Balkanijade!
OBAVEZNO POGLEDAJTE: Texas Hold’em Poker u Meridianu – Doživi novu dimenziju pokera!



vida
Spisak je tu,ali bitne su nase zlatne devojke,koje svojom igrom to stalno dokazuju i opravdavaju!!!!