Imaće Novak Đoković danas veoma zanimljiv test u vidu Stena Vavrinke. Ukoliko savlada Srbin i tu prepreku u osmini finala bi mogao da ga sačeka znatno ozbiljniji test.
Eliminacijom Švajcarca, Đoković bi u narednoj rundi snage odmerio sa poljskim teniserom Hurbertom Hurkačem koji je danas savladao Lorenca Musetija sa 7:6(4), 6:4, 6:4!
Poljak je veoma lako izbacio 16. tenisera planete iako je za dva mesta slabije rangiran od Musetija. Bilo mu je dovoljno tek dva sata i šest minuta igre.
Kao što rezultat i govori ponajviše problema je Hurkač imao u prvom setu koji je dobio tek u taj-brejku iako je pre toga propustio dve set lopte.
EKSKLUZIVNO: Preuzmi najveći bonus dobrodošlice od 4.000 RSD potpuno besplatno – registruj se na sajtu meridianbet.rs ili putem mobilne aplikacije
Ključna stvar za dobijanje meča je bila činjenica da je Hurkač i u drugom i u trećem setu pravio rane brejkove koje je uspešno čuvao do kraja meča. Na kraju je Museti morao da položi oružje.
Ono što je veoma zanimljivo je činjenica da Poljak do sada na Vimbldonu nije izgubio ni set i to će predstavljati priličan izazov za Đokovića.
Do sada su se Đoković i Hurkač sastajali pet puta i svih pet mečeva je dobio osvajač 23 grend slem titule. Poslednji put je Novak bio bolji ove godine na turnir u Dubaiju (6:3, 7:5).
Već su se sastajali Srbin i Poljak na Vimbldonu i to pre tačno četiri godine. To im je ujedno bio i jedini meč na travi koji je takođe rešio Đoković u svoju korist (7:5, 6:7(5), 6:1, 6:4).
Bonus video:



Fleki
Videcemo. Korak po korak. Prvo da eliiminiseno Vavrinku pa će na red doći i Hurkač.
Paki
Hurkač moze da bude nezgodana za Nola ali ja mislim da moze eventualno jedan set da uzme.
Čičarito
Ma Djokovica nema premca. Mnogo je jaci definitivno od svih na turniru.
Dimaria
Neće biti lak mec sigurno mada a novak igra u strasnoj formi i mislim da mu ovo neće predstavljati problem