Srbija na korak do finala Dejvis kupa: Kecmanović ponovo oduševio i posle preokreta srušio Musetija

Samo još jedan korak fali Srbiji do finala Dejvis kupa! Ta jedna pobeda koju će, svi se nadamo, doneti Novak Đoković u okršaju sa Janikom Sinerom.

A do tog raspleta smo došli pre svega zahvaljujući Miomiru Kecmanoviću koji je posle velikog preokreta nadigrao Lorenca Musetija – 2:1 (6:7(9), 6:2, 6:1)!

Fantastično igra u Malagi 55. teniser sveta. Srušio je gotovo duplo bolje plasiranog igrača na ATP listi pošto Museti zauzima 27. poziciju.

Ne samo što je Kecmanović pobedio Italijana, već impresionira način na koji je to uradio. Uopšte nećemo pogrešiti ako kažemo da je Srbija mogla i ranije do pobede.

Miomir je već u prvom gemu napravio brejk. Imao je naredne dve prilike u maratonskom trećem gemu kada se Museti odbranio. Konstantno je Srbin napadao servis protivnika, tražio je slabu tačku.

Izdržao je Museti sve te pritiske, uspeo da se podigne i uzvrati brejk kada je Kecmanović trebalo da servisom da overi prvi set. Doveo je prvu deonicu do taj-brejka koji je bio prava ludnica.

Smenjivali su se mini-brejkovi. Italija je imala čak tri set lopte i sve tri je spasila Srbija. Ipak, četvrtu je iskoristio Museti i obezbedio prednost od 1:0.

Gubitak prvog seta je samo dodatno motivisao Kecmanovića. Drugi set je prelomio u teškom šestom gemu kada je iskoristio tek treću brejk loptu.

Sjajnu igru je 55. reket planete krunisao novim brejkom kojim je došao do izjednačenja. Usledio je furiozan treći set gde se Museti ništa nije pitao.

Sa dva brejka je Kecmanović poveo sa ogromnih 5:0, iskoristio je prvu meč loptu u sedmom gemu i posle dva sata i 22 minuta doneo Srbiji prvi poen u okršaju sa Italijanima.

Čekaju se sada Đoković i Siner, a planirano je da taj meč počne u 15.00.