Iako se očekivalo da će sudija Entoni Keli ponovo voditi proces oko statusa vize Novaka Đokovića to se nije desilo, već je slučaj prebačen na Savezni sud. Mnogi su počeli i da se pitaju, zašto?
Sudija Keli je doneo takvu odluku kako se proces ne bi previše odugovlačio, pošto bi u slučaju njegove presude i jedna i druga strana imale pravo na žalbu.
Ne samo što bi se to razvlačilo, već Đoković zbog toga ne bi bio u mogućnosti da izađe na teren na Australijan Openu, na čemu su insistirali advokati najboljeg tenisera sveta.
– Iako imamo nesporno ovlašćenje, prebacivanje na drugi Sud je samo kako bi se potvrdila konačna odluka – pojasio je sudija Keli.
Dakle, kada Savezni sud donese konačnu odluku na nju nijedna od dve strane NEMA pravo žalbe i odluka, kakva god da bude, je konačna.
Činilo se da je sudija Keli samo prebacio odgovornost sa sebe, ali je umesto toga uradio verovatno jedinu razumnu stvar – da čitav proces što pre okonča.
To bio na kraju krajeva mogla da bude i dobra vest za Đokovića, međutim ono što mu svakako neće ići u prilog je ukoliko se odluka ministra Houka potvrdi.
U tom slučaju Novaka najverovatnije čeka deportacija iz Australije…
RASTE BROJ ĐOKOVIĆEVIH KRITIČARA: Protiv Novaka ustali legendarni plivač i teniserka!
OBAVEZNO POGLEDAJTE: GDE SU FUDBALERI KOJI SU OSVOJILI POSLEDNJU LIGU ŠAMPIONA REALU 2018. GODINE @Beki



Paki
Ovo sve sto rade Novaku nije ljudski i nije humano. Ponovo podrska za Djokovica.
Flaki
Definitivno se sve radi da bi Novak bio onemogucen da bude najbolji
Zmaj
Da bi se dobilo na vremenu i da bi se sudija oslobodio velikog bremena odgovornosti,jer zna da bi morao da donese odluku suprotno pravu….
Dimaria
Bas tako !!! Neka ustraje do kraja nema sad predaje