VIRTUSU JE OBEĆANO MESTO Italijani idu pre Partizana u EL

Ukoliko se desi da Panatinaikos zaista napusti Evroligu, na njegovo mesto će uskočiti Virtus iz Bolonje, rekao je predsednik tog kluba Masimo Zaneti.

On navodi da je u stalnom kontaktu sa prvim čovekom Evrolige Đordijem Bartomeuom.

– Evroliga nam je rekla da nas čeka i da će biti veoma srećna da u njoj učestvuje klub poput Virtusa. U stalnim smo kontaktima sa top menadžmentom Evrolige i uradili smo sve što je bilo neophodno za potrebnu registraciju u Evroligi. Detaljno smo predstavili naš projekat u čijem centru je nova Arena u Bolonji što u Evroligi znaju da cene.

darusafaka virtus 21947
Đorđeviću se pravi evroligaški tim (FOTO: Starsport)

Zaneti ne krije da je Virtusu mesto u Evroligi praktično zagarantovano.

– Kada sam kupio Virtus obećao sam mom velikom prijatelju Albertu Bućiju da ću vratiti klub u Evropu i da ću izazvati Olimpiju Milano u Italiji u roku od pet godina. Evo, prošle su četiri godine i uspeli smo. Zahvaljujujći predsedniku Panatinaikosa koji je jedan mnogo nervozan tip, sada čekamo na povratak u Evroligu već od sledeće sezone.

Ipak, do toga da Panatinaikos i zvanično napusti takmičenje je – dug put.

– Rešenje problema sa Panatinaikosem neće biti lako i jednostavno, ali ako se otvori slobodno mesto, Evroliga nam je obećala da će na njega ubaciti Virtus. Uspeli smo da se vratimo u Evropu, a Evroliga nas čeka. To je sledeći korak.

partizan virtus 63183 1
Partizan bi mogao da doživi još jedno razočarenje od čelnih ljudi Evrolige (FOTO: Peđa Milosavljević/STARSPORT)

Naredne sezone Virtus će izgleda imati ekipu na evroligaškom nivou.

– Pokušavamo da napravimo tim po ukusu trenera Đorđevića i dovodimo igrače koji će moći da odgovore i na evroligaškom nivou – zaključio je Zaneti.

Izgleda da će Partizan doživeti još jedno razočarenje od čelnih ljudi Evrolige…

“RAMPA” ZA MORNAR Barani ipak bez učešća u Evrokupu!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Deki Ciao | Ispraćaj Dejana Milojevića | Izjava Dekija, Novice Veličkovića

14 Komentara

    Klasicno hvatanje za slamku i velicanje onog sto nije

    Uspeli su da udju u Evroligu ali na koji nacin..Tako sto su zamena za neki drugi ili ovom situacijom..Pitanje je dal bi bilo tako da se takmicenje nastavilo..

    Dobro da li su ovi iz Partizana stvarno mislili da postoje šanse da oni upadnu umesto Panate?

    Naravno da svi imaju veca prava od Partizana…

    Jos jedna potvrda da igraju pare el a ne igraci navijaci istorija…

    Ispunili su jedini uslov, dali pare i eto kako ce da ucestvuju

    Pa Evroliga svima kaže da ih čeka, isto rekli i Partizanu i Uniksu… igraće svakako PAO, živi bili pa videli

    Ko će kome ako neće svoj svome 😒

    Ovo se odavno znalo,zato oni prave dobar tim da mogu da pariraju svima,para vrti gde burgija nece

    Ne vredi sad buniti se kad je odluka donesena ,ali malo nefer prema našem klubu

    Prakticno preko veze, ovo nije ni malo fer 😤

    Hahaha po cemu su oni vise zasluzili

Postavi odgovor