ĐUROVIĆ UPOZORAVA: Srpski fudbal klizi nizbrdo, Radnički je skandal!

Poznati fudbalski sudija Raka Đurović ocenio je da pokazatelji broja dosuđenih penala za Crvenu zvezdu i niški Radnički ne ulivaju nadu.

Nekadašnji arbitar je u svetlu najnovijih statističkih pokazatelja da je Zvezda tim sa najviše dosuđenih penala u Evropi, ali i da je je superligaš iz Niša takođe u vrhu pokomentarisao kakve posledice to ima na domaći fudbal.

-Na prvi pogled, to pokazuje da se u Srbiji igra najbolji i najofanzivniji fudbal. Za nas koji ozbiljnije gledamo i pratimo naš fudbal, to pokazuje koliko mi klizimo nizbrdo što se tiče statusa, jer se do te mere favorizuju neki klubovi, da to nema smisla. Zato ne vidim ništa dobro u ovoj statistici, bojim se da fudbal nema smisla da se igra na ovakav način – rekao je Đurović za Večernje novosti.

Bivši sudija kaže da je Radnički u prethodne dve godine bio toliko favorizovan da je to postalo skandal.

Priču je nastavio apostrofirajući podaničku ulogu sudija, koji su postali ljudi zadatka.

-Nikad nismo imali ovoliko sudija koji sude po zadatku kao sad. Uvek su se favorizovali veliki klubovi širom Evrope, ali kod nas je skandalozno na koji način se to radi. Na našoj sudijskoj listi imate 50 procenata arbitara koji su tu po zadatku došli, posle nekih obavljenih zasluga, koje nemaju veze sa njihovim kvalitetom. Takve forsiraju još u mlađim kategorijama, kasnije se priklanjaju onome ko ima veći uticaj.

Đurović tvrdi da je ova statistika pokazala je da sudije u Srbiji sude po direktivama i osvrnuo se na period kada je on bio u Sudijskoj komisiji.

-Bio sam član komisije i kada sam objašnjavao sudijama kako treba da se ponašaju, oni su mi odgovarali da bi to bilo pogubno za njih. Govorili su mi ako tako sudimo nema nam napretka – zaključio je Đurović.

DŽERARD PREDLAŽE: Podignite statuu Klopu ispred Enfilda!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Izjava Filipa Krajinovića, posle plasmana u finale | Adria Tour 2020

MILIONSKA PONUDA NA MARAKANI Olimpijakos hoće Pantovića

24 Komentara

    Smeši nam se crnogorski scenario, samo polako…

    Zato kad dodju kvalifikacije za Evropu se sce raspozba i vidi, pa niko nije lud ni blesav! Savez je najveći krivac za ovakvo stanje i favorizovanje klubova!

    Pa jasno je da ako ne sudis po direktivi da beces napresovati na listi! To pocinje još od Amaterskog nivoa i to od okruga, pa Zone, onda te nagradjuju i ides u Srpsku ligu, pa i ako tamo ispunis uslove, onda ides Prvu ligu i konačno SLS!

    Odvratnoa za nas fudbal da toliko penala bude dosudjeno… A sve u ligi, nista u LS i LE… Tako da je problem ocigledno do lige i namestanja utakmica..

    Svaka mu je na mestu, sve je upravu, odavno nam fudbal propada

    Tako je gospodine Rako,polako doci ce sve na naplatu….

    Pa ovakvo je stanje u našem a i svetskom fudbalu deceniju u nazad pa pogledajte samo dokle je dogurao Feliks Brih zato mi nisu jasni oni koji se oko toga toliko uzbuđuju. A do juče su isti ti koj sada daju izjave i čude se koristili sve to tako da mi ama baš nije jasno kako se to pamćenje gubi posle samo nekoliko godina.

    za nasu ligu dovesti sudije s drugog kontinenta…

    U pravu je Raka,ovom nasem fudbalu nema spasa

    Ima, nismo toliko katastrofalni

    Nikada vise necemo imati fudbal kao u staroj Jugi, na nasu veliku zalost

    Na žalost poslednjih godina naš fudbal je katastrofalan.

    U pravu je sudija kad kaže da je Radnički u prethodne dve godine bio toliko favorizovan da je to postalo skandal.

    Nas fudbal je odavno krenuo nizbrdo ,sad si na samom dnu …strasno šta su napravili lopovi od ljudi .

    da li sada vide cigani ocemu se ovde radi,i ko mora da bude sampion drzave,najvise dosudjenih penala u evropi ejjjjjjjjjj,olosi jedni,ali vi ste pokazali pravo lice u derbiju i protiv TSC a,koliko zapravo mozete kdada vam se ne pomaze

    napokon se nasao neko ko ce reci istinu,eto same sudije su otvoreno rekle da ne smeju da sude kako treba ,nego kako mora,da bi napredovale

    Konacno neki sudija da izadje i kaze pravo stanje u nasem fudbalu, verovatno ce ga osudjivati za izjavu ali sto posto je upravu.

    Nazalost sto posto je upravu, mnogo se favorizuju nekolicina klubova, sto mnogo utice na kvalitet naseg fudbala. Penali i crveni kartoni su postali svakodnevnica

    Jos jedno polje gde se brukamo. Odavno smo preterali sa fudbalom

    Upravo tako, nasa liga odavno ide u propast.. Namestanje meceva, favorizovanje nekih klubova, guranje igraca koji nema pojma o fudbalu, itd.. Mogla bih do sutra nabrajati

    Sto je nakgore nas fudbal sve vise i vise klizi niz brdo, treba krenuti od tih sudija koji rade po direktivi nekog drugog. Kad bi njih precistili mislim da bi kvalitet fudbala dosta porastao

    Slazem se sa tobom Luka22.. Od njih prvo treba krenuti generalno ciscenje, a onda i neke iz fotelje

Postavi odgovor