Nekadašnji košarkaš Partizana, Nemanja Bezbradica, oduševio je Evropu utakmicom karijere u kojoj je postigao 49 poena!
Srpski centar igra za češki Olomouc, a na utakmici protiv Hradec Kraloce, koja je završena pobedom njegove ekipe rezultatom 105:103, Srbin je postigao najviše poena na jednoj utakmici NBL-a još od februara 2006. godine.
Bezbradica je do 49 poena stigao najviše zahvaljujući nerealno dobrim šutom za tri poena.
On je pogodio čak 11 od 13 pokušaja sa distance.
– Njegovih jedanaest trojki sa tim ludim procentom uspeha je tako malo čudo za češku ligu. Naročito uzimajući u obzir da igra na pozicijama četiri i pet – rekao je trener Olomouca Predrag Benaček, a prenosi “Telegraf”.
Bezbradica je igrao i za OKK Beograd, Radnički, Zrinjski, Rigu i Beovuk, a dres Partizana nosio je od 2013. do 2015. godine.
Ma može Dončić i iz svlačionice! (VIDEO)
Obavezno pogledajte: DARKO PANČEV | Priče iz kraja #22



Nidza007
Svaka mu cast.. Dati 11 trojki nije mala stvar.
Flaki
Meni je ovo prosto nestvarno ali kada se zna da je Česka liga ali opet je nestvarno i tesko je i ispred zgrade sutirati 11 od 13 za tri poena.Sta reci nego bravo.
goki
Kod profi sportista i mora da bude tako,ne moze se porediti sa necim laganim.
Gandalf
Svaka cast Nemanji Bezbradici,ovo je redak uspeh i broj bodova koji su njegov tim doveli do neocekivanog uspeha i pobede!Napraviti 11 trojki u jednoj utakmici od 13 pokusaja pravo je remek delo…..
frape
Izgleda da im to ide 😀 Samo da nastave tako i budu jos bolji.
JNA79
To je stara dobra škola Partizana a ne ovo što danas gledamo