ŽIVKOVIĆ: Mi imamo igrače iz druge lige, a Brazil one od po 50 miliona evra!

Jasna, očigledna i velika razlika je bila u kvalitetu između selekcije Srbije i Brazila čega je svestan i selektor naše mlade reprezentacije Zvonko Živković.

Bila je zaista primetna razlika u klasi između fudbalera dve selekcije. Brazilci su nam održali pravi čas na Marakani i sa laganih 3:0 rešili meč.

Istina, “selesao” je igrao u vrlo ozbiljnom sastavu, dok je Srbija bila podmlađena o čemu je pričao i selektor Živković.

– Znamo ko nam je bio protivnik, jedna od najboljih selekcija na svetu. Znamo u kojim klubovima imaju igrače, koja im cena i zbog čega je to tako. Mi se upoznajemo, protiv Rusije smo igrali pre 48 sati, nismo mogli da izdržimo ritam ove utakmice – rekao je Živković nakon meča za Arenusport.

Malo i o razlici o kvalitetu i tome što je Brazil na teren izveo prvotimce Real Madrida, Arsenala, Liona…

Imali smo igrače drugoligaša IMT-a i Loznice, a Brazil iz Real Madrida, Arsenala koji vrede po 50.000.000 evra! To je razlika i snaga Brazila. Mogu da iznesem još hiljadu parametara u našu korist.

Nada se naš selektor da će i Srbija jednog dana iznedriti svetske asove na nivou kakve imaju Brazilici…

– Ono što je bitno je da izvučemo pouke i šta je bilo dobro. Znamo da naš fudbal ne može da izbaci igrače kakve imaju Brazilci. Nadam se da će naše škole fudbala moći da iznedre jednog dana takve.

Ističe selektor da je ova provera sjajna uvertira za napredak “orlića” za koje se nada da će jednoga dana biti na vrlo visokom nivou.

– Jako sam zadovoljan što smo imali želju. Hteli smo da napadamo, ali nisu nam dali. Verujem da, kada budemo zajedno duže, uspeti da napravimo dobru selekciju koja će moći da se takmiči ravnopravno sa evropskim selekcijama – zaključio je Živković.

BRAZIL PLESAO NA MARAKANI Srbija izašla na megdan ekipi vrednoj 170 miliona! Dve majstorije obeležile meč (VIDEO)

OBAVEZNO POGLEDAJTE:Ruža Ilić: Sudija treba da vraća fudbalerima istom merom!

10 Komentara

    Kad nismo toliko jaki sa novcem 😛 Kako da nemaju skupe igrace.

    Da li su momci nešto naučili il od šoka nisu znali gde se nalaze?

    Tako je kako je, tužno ali istinito a na njima je da se neke stvari promene po tom pitanju u njihovu ali i našu korist.

    Ovo je pravo iskustvo za nase mlade naslednike fudbala! Sto vise ovakvih zestokih meceva,tako se kalio celik!!!!!

    Slazem se,mora negde i tezih lekcija da bude.

    Samo je surovo iskren bio!Ne moze da se poredi nas i njihov kvalitet!

    Pa imali smo i pre par godina pa ih pobedismo i osvojismo!

    E ovakve provere podrzavam.Sa ovakvim ekipama treba igrati.Tu se pravi ono neophodno iskustvo.Bravo…svaka cast.

    Ali nismo se obrukali.Svaka cast…igrali smo stvarno odlicno…Veliko iskustvo za nas tim.

    Da da bas nismo!Ugazili nas ljudi samo tako a ti kazes nismo se obrukali!

Postavi odgovor