Alimpijević naslutio veliki povratak pre tri godine: Sada je san postao realnost!

Dočekao je san na javi – Bešiktaš je uspeo i zaobilaznim putem dolazi u Evroligu, čiji će biti član naredne sezone. Dušan Alimpijević će biti na čelu projekta, s nadom da će uspeti da ostvari što bolje rezultate. Crno-beli su deo Evrolige prvi put od 2013. godine i nadaju se da će ostati što duže među odabranima.

Selektor reprezentacije Srbije je govorio za Eurohoops nakon što je klub sa Bosfora dobio potvrdu da će biti deo elite. Svi u klubu su oduševljeni, a talentovani trener se vratio u prošlost i dane kada je tek došao u redove turskog velikana.

Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!

„Da, rekao sam pre tri godine, kada sam došao u Bešiktaš, da mi je, nakon što sam video sve – infrastrukturu, bazu navijača i strast koju navijači pokazuju prema košarci – i kada sam shvatio koliko je klub veliki, san da jednog dana igram u Evroligi. I sada je to postalo stvarnost. Zbog toga sam zaista uzbuđen i veoma srećan. Ali važnije od toga kako se ja lično osećam ili koliko sam ponosan na ovu situaciju jeste ono što ovo znači za naš klub i naše navijače, jer je ovo je vzaista veliki dan za Bešiktaš i sve koji ga podržavaju.“

Naravno, sve zanima kako će ekipe izgledati sledeće takmičarske godine.

„Pre svega, moramo da vidimo kakav ćemo tim sastaviti, pa tek onda možemo da govorimo o tome šta je realno, šta nije i kakva bi trebalo da budu naša očekivanja. Ali za nas, kao debitante u Evroligi, najvažnije je da pokažemo da možemo da budemo konkurentni, da možemo da igramo dobru košarku i da naši navijači, kao i svi koji vole Bešiktaš, uživaju u našim utakmicama. Siguran sam da će dolazak svih tih velikih imena u dvoranu Bešiktaša predstavljati sjajno iskustvo za naše navijače.

Nastavio je u dahu:

“Kao što sam rekao, moramo da budemo konstantni tokom cele sezone. Ovo je potpuno drugačije takmičenje. Ljudi koji nisu igrali u Evroligi ne znaju koliko raspored može da bude zahtevan i kakve uspone i padove može da donese. Ali za nas je sada, pošto na tržište Evrolige ulazimo kasnije od ostalih klubova, prioritet da sastavimo kvalitetan tim koji može da doprinese i bude konkurentan u oba veoma zahtevna takmičenja.“

Ideje su postajale i pre zvaničnog dogovora, ali Bešiktaš tek sada izlazi na market.

„Nismo počeli pre ove objave, jer ne bi bilo profesionalno da pravimo jedan ili drugi tim, a da još ne znamo u kom ćemo takmičenju igrati. Dakle, odmah nakon objave smo krenuli. Naravno, u klubu smo i ranije imali određene ideje i radili smo na njima pre zvanične potvrde. Veoma smo zadovoljni onim što smo uradili. Sada nastavljamo da popunjavamo naš igrački kadar.“ Pre svega, verujem da je tursko tržište izuzetno. Smatram da Turska u budućnosti svakako zaslužuje tri kluba u Evroligi zbog ulaganja, infrastrukture, navijačke baze i gradova koje može da ponudi. Zbog toga verujem da Bešiktaš može da pokaže da može da bude veoma dobar partner Evroligi u godinama koje dolaze.Zato mislim da će naredna sezona biti izuzetno važna za Bešiktaš, kako bi se predstavio u Evroligi, posebno u trenutku kada se sve više govori o proširenju takmičenja na veći broj klubova – više od 24, pa možda jednog dana i 30. I, kao što sam rekao, naši navijači će sigurno ponuditi nešto potpuno drugačije na najvišem nivou i svim evroligaškim klubovima pružiti jedinstvenu atmosferu“, zaključio je Alimpijević.

Bonus video:

0 Komentar

    Mislim da će im prva sezona u Evroligi biti čista škola, ali iskustvo je neprocenjivo za budućnost.

    Ne bih se previše uzbuđivao dok ne vidim sastav za narednu sezonu. Reči su jedno, parket drugo.

    Da vidimo prvo koga će da dovedu, bez ozbiljnih pojačanja ovo neće daleko stići.

    Bravo Alimpijeviću, zaslužio je ovo posle svega što je uradio u Bešiktašu.

    Konačno se Bešiktaš vraća na veliku scenu posle toliko godina, odavno su zaslužili.

    Evroliga je sasvim drugi nivo, biće im teško da se izbore za opstanak prve sezone. Nadam se da grešim.

Postavi odgovor