Grizman pakovao, Morata pogađao - Atletiko nastavio niz nepobedivosti

Strašan tandem ima Atletiko Madrid ove sezone. Zadužen je uglavom Antoan Grizman za pakovanje golova. Alvaro Morata je tu da ih postiže. I kada su njih dvojica na visini zadatka, za Jorgandžije nema problema. Tako je bilo i danas protiv Almerije – 2:1!

Sve je Atletiko rešio u prvom poluvremenu. Mogla je pobeda da bude i ubedljivija. Grizmanu je u šestom minutu poništen pogodak zbog ofsajda posle asistencije iz VAR sobe.

Ipak, iskupio se Francuz u 17. minutu. Fantastično je pronašao Moratu. Španac se jednim potezom oslobodio čuvara i briljantno prevario golmana Almerije. Preostao mu je samo lakši deo posla da ubaci loptu u mrežu.

Samo pet minuta kasnije, Vanda Metropolitano je ponovo proključala. Prošao je po desnoj strani Anhel Korea. Uvideo je Markosa Ljorenta, koji se odlično ubacio iz drugog plana, da je umakao štoperima Almerije i hirurški preciznom loptom ga pronašao na petercu. Španac je kao i Morata imao lak posao…

Pripretio je Atletiko u prvom delu igre dva puta i preko Rodriga de Pola. Argentinac je dobro šutirao u obe situacije, ali se ne može reći da mu je sreća bila saveznik.

Kako to obično biva sa Čolom Simeoneom i Atletikom, u drugom poluvremenu je Almeriji prepušteno da vodi igru. I umalo se to obilo o glavu domaćinu.

Serhio Arbias i Adrijan Embarba su dva puta zapretili. Prvi put je Jan Oblak imao sreće da lopta prozuji pored njegovog gola. Drugi put je Slovenac morao da interveniše i spreči siguran gol.

Nažalost po njega, ništa nije mogao u 62. minutu utakmice. Slabo je intervenisala odbrana Atletika. Prvo Vicel, potom i Oblak, a sve je pratio Leo Baptistao i prepolovio prednost Madriđana.

Još dve dobre šanse je imala Almerija. Upravo preko Baptistaa (još jednom se istakao Oblak intervencijom) i Embarbe. Preživeo je nekako Atletiko i nastavio niz nepobedivosti na domaćem terenu.

Iz svih ostam utakmica kada je bio domaćin ove sezone – Atletiko ima sve pobede. Jedino još takvim učinkom na domaćem terenu mogu da se podiče Real Madrid, Betis i Hetafe.