ZVANIČNO: Francuzi doneli odluku nakon koje liga više neće biti ista!

Šuškalo se u poslednje vreme da bi Francuska mogla da povuče nepopularan korak (posebno na ovim prostorima), ali pravi posebno u pogledu poboljšnja domaće lige.

Naime, sa velikom većinom klubovi Lige 1 su odlučili da od sezone 2022/2023 smanje ligu sa 20 na tačno 18 klubova!

Odluka je najviše usmerena ka tome da se popravi finansijsko stanje usled odluke da se glavni sponzor lige povuče zbog krize izazvane koronavirusom.

Shvatili su Francuzi da će morati da porade na kvalitetu lige koja bi privukla nove sponzore i poboljšala kvalitet lige umesto da ga razvodnjava.

U praksi to znači da će i naredne sezone sve ostati isto. Dakle, od 20 klubova dva ispadaju direktno, dok 18. ekipa ide u baraž za opstanak protiv trećeg tima druge lige.

Međutim, od one tamo sezone čak četiri kluba će ispasti. Dva iz druge lige dalje, dok će se onda 16. tim iz Lige 1 i treći tim iz Lige 2 boriti u baražu za opstanak.

– Ovo je vrlo dobra odluka koja pokazuje jedinstvo igrača u francuskom fudbalu. Pre svega, omogućava stvaranje uslova za ambiciozni plan reformi u budućnosti – rekao je predsednik Francuske profesionalne lige, Vinsent Labrun.

Odluka je doneta na Skupštini klubova koji su glasali sa čak 97,2 odsto za usvajanje odluke ka smanjenju lige. Dakle, jasno je da Francuzi vide dva koraka unapred…

Zanimljivo je da postoje najave da se i portugalska Primeira sa 18, smanji na 16 klubova što bi takođe moglo uskoro da bude usvojeno…

NOVI DETALJI: Almerija već ima MILIONSKU ponudu za Sadika i to iz Liga petice!

OBAVEZNO POGLEDAJTE:Ruža Ilić: Sudija treba da vraća fudbalerima istom merom!

4 Komentara

    Trebali bi da se ugledamo na francuze pa da i mi proporcionalno smanjimo broj klubova u ligi.

    Tako se to radi ako se trazi kvalitet…a ne kao kod nas.Pa kod nas se samo lige prosiruju.Sto nekada ne ucimo od boljih.

    Bravo za Francuze…oni zele da ovim poboljsaju kvalitet i onako dobre i jake lige.Svako smanjenje lige je dobro.

    Usled ovakve situacije primorani su na takav potez kako bi se finansijski pre svega oporavile ekipa ali biće i kvalitetnija liga sigurno

Postavi odgovor