Fiorentina je uništila Sampdoriju Dejana Stankovića u 32. kolu Serije A – 5:0.

Napunilu su mrežu ekipe iz Đenove do vrha i skoro pa stavili tačku na njihovo ispadanje u drugu ligu.

EKSKLUZIVNO: Poklon za sve čitaoce Meridian Sporta – 2.000 RSD za online klađenje!

Matematika i dalje drži Stankovićev tim u životu, ali realnost je surova – zalepljeni su za dno tabele i imaju deset bodova manje od Specije, koja je prva iznad crte.

Utakmicu na Artemio Frankiju su obeležili srpski reprezentativci Luka Jović i Aleksa Terzić. Napadač je spakovao het-trik asistencija, a bek postigao prvenac u dresu Viole.

Prvo poluvreme nije najavljivalo katastrofu Sampe, jer je Fiorentina golom Kastrovilija u nadoknadi vodila sa samo 1:0.

Nastavak je doneo potop Stankovićeve ekipe – Jović je namestio gol Dodou, a već za četiri minuta i Dankanu, pa je bilo 3:0.

Kuame je u 76. minutu povisio rezultat, a Terzić stavio tačku na veliku pobedu Fiorentine.