Košarkaši Bešiktaša nisu imali snage za još jedno iznenađenje, pošto su posle trijumfa nad Anadolu Efesom u polufinalu, izgubili od Fenerbahčea u finalu Kupa Turske.
Izabranici Dušana Alimpijevića poraženi su rezultatom 74:91, a u pobedničkom timu blistao je Tarik Biberović sa 28 poena i 10 skokova, dok je Vejd Boldvin takođe bio na pragu dabl-dabla sa 21 poenom i devet asistencija.
Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!
Kod Bešiktaša je Devon Dotson postigao 17 poena, Džona Metjuz i Sertač Šanli su dodali po 14, a selektor Srbije je posle meča oštro reagovao, stavivši u prvi plan odnos u izvođenim slobodnim bacanjima, pošto je pobednička ekipa šutnula 31, a njegova duplo manje (15).
“Osećam se užasno. Znamo da je Fenerbahce lider Evrolige i da ima veoma dobar tim sa veoma dobrim trenerom, i to poštujemo, ali ovo više nije prihvatljivo. Ljudi će reći: ‘Treneru, izgubili ste 17 razlike’, ali posle šest slobodnih bacanja u prvom poluvremenu i osam u drugom, šta je 17? Oni su izveli 30 slobodnih bacanja. Ne moram da budem trener u Superligi Turske. Mogu i da sedim i gledam utakmice. Jonah i Dotson su ispali zbog faulova. S kim da igram? Možda jesu bolji tim, ali pustite nas da igramo. Ne znam koliko puta sam to rekao”, rekao je Dušan Alimpijević.
Na kraju će Fenerbahče uneti novi trofej u svoje vitrine, dok su Alimpijević i Bešiktaš ponovo zaustavljeni na korak do cilja.
Za selektora Srbije sledi povratak kući, gde će u petak, 27. februara, voditi Orlove u prvom meču protiv Turske, u okviru kvalifikacija za Mundobasket.
Bonus video:



jana
Shvatam njegovu isfrustriranost jer se očigledno vidi da je Fenerbahče favorizovan.