Asvel na kraju sezone napušta Evroligu i prelazi u BCL





Sudeći prema saznanjima Le Progresa, Asvel će biti drugi klub koji će napustiti Evroligu i preći u Ligu šampiona. To je prošle sezone uradila Alba, a sada se isto smeši i sa ekipom čiji je vlasnik Toni Parker.

Meridian sport ti donosi BONUS DOBRODOŠLICE – do 6.500 DINARA uz dva dana igre bez depozita!

Navodno, na kraju sezone će klub iz Vilerbana preći u BCL kako bi odigrao sezonu tamo pre nego što počne planirana NBA Evropa gde će se Asvel priključiti novoformiranom takmičenju.

„Ova objava bi mogla da uzdrma evropsku hijerarhiju“, piše Le Progres koji ističe da će na leto 2026. Asvel preći u ligu pod pokroviteljstvom FIBA koja je partner NBA na ovom novom projektu.

„Asvel je uskoro trebalo da pregovara oko nove stalne licence u Evroligi, ali je odlučio da napusti takmičenje gde svi članovi gube novac“, izveštava Le Progres.

Pre početka sezone Paulius Motejunas, izvršni direktor Evrolige, izvršio je pritisak na Asvel zbog finansijske strukture kluba. Iz Liona, navodno, svakodnevno pričaju da bi i drugi klubovi mogli da krenu istim putem.

Plan Tonija Parkera je da bude među 12 klubova koji će biti deo NBA Evrope sa stalnim licencama. Tu se pominju još Real Madrid, Barselona, Bajern Minhen, Milan, Fenerbahče i PSŽ.

Bonus video:


Postavi odgovor