Iako će nastavak NBA lige doneti čelnicima takmičenje prihode od TV i marketinških prava, selidba takmičenja na Floridu sa sobom vuče i troškove.
A oni nisu mali. I iznose tačno 150.000.000 dolara! Baš toliko će koštati selidba 22 ekipe u Orlando.
Da napomenemo da u troškove nije uračunat gubitak od ulaznica, odnosno odsustva navijača.
Najveća stavka je što će liga morati da obezbedi tri luksuzna hotela za smeštaj ekipa na nekoliko meseci.

Pored toga, plaća se zakup sedam dvorana u kojima će timovi trenirati kao i tri u kojima će se igrati utakmice.
A NBA liga je već do sada zbog pandemije koronavirusa izgubila milijardu dolara!
Podsetimo samo da će se NBA liga nastaviti poslednjeg dana jula, a da je sistem takav da će 22 ekipe (13 iz Zapadne i devet iz Istočne konferencije) igrati za plej-of koji je planiran da počne 17. avgusta.
Finalna serija NBA lige bi trebalo da počne 30. septembra.
PARTIZANOVA NAREDNA META Stiže Amerikanac iz Virtusa?
OBAVEZNO POGLEDATI: MERIDIAN PRIKUPIO 2 MILIONA ZA MALU SOFIJU



Dzoni NS
Ako uopste bude nastavka.
31.jul je blizu, a zarazenih je mnogo i ko zna koliko ce ih jos biti.
Vlada
dal ce se isplatiti…
Pavlovic
Ovo ne može na dobro da izađe, nikako…
Flaki
Veliki troskovi ali za NBA je to nista
Kiki
Ogromni troskovi,ali za njih to nije nista
Nemanja
Ozbiljna cifra ,velike su tu pare u igri