POKUŠEVSKI: NBA je mnogo veći nivo

Vrlo solidan debi u NBA ligi je imao srpski košarkaš Aleksej Pokuševski na meču protiv San Antonio Sparsa, a posle utakmice je podelio utiske sa američkim kolegama.

Na prvom meču u dresu Oklahome, Pokuševski je ubacio 14 poena uz osam skokova i dve asistencije za 23 minuta na parketu.

NBA liga je mnogo veći nivo, ali je manje-više igra ista – istakao je Pokuševski impresije nakon prvog meča.

aleksej-pokusevski-nba-oklahoma
Aleksej Pokuševski smatra da je NBA liga visok nivo (FOTO: FIBA)

Naravno, još uvek mora srpski košarkaš da prođe kroz period adaptacije.

– Ovde sam sasvim sam, ali već imam iskustva sa time. Samo slušam sve. Slušam, slušam, slušam i učim. Mislim da će tako sve biti u redu.

Selidba iz bučne Atine u mirnu Oklahomu je bila velika promena za Pokuševskog.

– Ovaj grad je baš miran. Sve je veoma lako. Ljudi su veoma srdačni i žele da vam pomognu u svakom trenutku – zaključio je Pokuševski.

Pokuševski će novu priliku za dokazivanje imati u noći između srede i četvrtka kada će Oklahoma igrati protiv Čikago Bulsa.

DANAS JE SEDNICA FSS-A Tumbaković bivši, od sutra o novom selektoru

Obavezno pogledajte: PAPAGAJ KOKI DOBIO ZAMENU | Fudbalski kutak: Udarac iz ugla #33

4 Komentara

    Samo polako, biće to ozbiljan igrač i šraf u NBA mašineriji

    Pokusevski je izuzetan mlad igrac koji ce cuda pokazati…Jer ume da slusa,slusa i uci,a to je jako vazno u novoj sredini….

    Naravno da je mnogo teze ,ima vremena da se navikne na igru i videcemo kako će to da iskoristi

    Decko ce da napreduje sve vise i vise samo uporan rad i isplatice mu se sve to na kraju.

Postavi odgovor