FIBA ima novi plan: Hoćemo li reprezentativnu košarku gledati ove godine?

Nastavak košarkaške sezone se još uvek ne nazire, a dodatni problem za Svetsku košarkašku organizaciju (FIBA) jesu kvalifikacione utakmice za kontinentalna takmičenja naredne godine.

Po svemu sudeći, FIBA će biti primorana da odloži kvalifikacije, što znači da ćemo košarkaške reprezentacije gledati tek 2021. godine.

https://twitter.com/basquetplus/status/1261641858813497344

Mečevi kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, u kojima učestvuje i Srbija, bili su planirani za novembar, ali postoje indicije da će biti prebačeni za narednu godinu.

Prema poslednjim informacijama razlog za to je da se naionalnim košarkaškim ligama priži više mogućnosti i vremena u ovim novim okolnostima.

Razlog pre svega leži u velikim organizacionim i kalendarskim problemima u kojima su se takmičenja našla usled pademije koronavirusa.

Neke lige su već otkazane, ali veliki broj čeka odluku Evrolige, koja insistira na nastavku takmičenja.

Zbog svega toga, FIBA je rešila da kvalifikacioni “prozor” prebaci u februar naredne godine, a uskoro se očekuje i zvanična potvrda.

RADOSNE VESTI ZA CRNO-BELE Trinkijeri se vratio u Beograd

OBAVEZNO POGLEDAJTE – NBA FINALE 1993. GODINE: Džordan je ugasio “sunca” uz rekordan 41 poen po meču!

Kad su Moskovljani u velikim problemima, šta onda drugi da očekuju?

68 Komentara

    Sve se pomera za 2021. sta sad da se radi 🙂

    Ukoliko dodje do nastavka Evrolige i Evrokupa raspored ce biti vise nego gust tako da je i logicno reprezentativne obaveze prebaciti za 2021. godinu.

    Samo to ne, uzeleli smo se nase reprezentacija, mnogo je cekati do 21. godine.

    Tek 21.,steta, najviše volim da gledam kad igra reprezentacija.

    Pa taman onda imaju vremena da se uigraju sa novim trenerom.

    Steta jedino zbog situacije u svetu da se pomera jer realno tesko je obezbediti takvo takmicenje

    Svi se nadamo da je realno da gledamo reprezentativnu kosarku ove godine 🙂

    Tesko da ce nam se ta zelja ispuniti😐

    nazalost to ce malo teze ici 🙁

    Logično, ali mora tu da se mnogo toga promeni.

    Pa moze da se odlozi, to je bezbolno

    Steta, ali ako se mora…

    Jedino moguće resenje u ovom trenutku sto se tice kvalifikacionih prozora reprezentacija za Ep. Ove godine je gotovo nemoguće igrati reprezentativnu kosarku, i ako se lige nastave raspored ce biti pakleni i neizdrziv!

    Najbolje sacekati,ipak je hala mnogo drugacija od fudbalskog terena,pametna odluka ako odloze

    Ima vremena,ali morali su oni da se oglase…

    Ok bezbednost na prvom mestu i sve te gluposti, neka se ispostuju bezbedonosni uslovi i neka kosarka krene

    Po cemu je kosarka rizicnija od fudbala

    Ne znam sta ce biti sa ovom kosarkom nadam se da ce poceti ranije

    Uzasna odluka, u kakvoj ce formi biti igraci tada ne mogu ni da zamislim

    Cuj, tek… 2021 godina je doslovno za nesto malo vise od 6 meseci!

    Dobro je pa bar ovde ne prkose Ulebu…

    Mislim da je reprezentativna kosarka manje bitna sad.

    Ovo se znalo još ranije ,nije nešto sto nismo očekivali

    Samo da bude sve visokom nivou sto se tice bezbednosti pa tek onda neka sve krene

    Ne znam zasto je to sad bitno? Pa ima vremena do novembra?!? Polako,da vidimo sta ce biti sa virusom…

    Pa bice, ali pred kraj godine mozda i to nesto tesno, zgusnuto, zgusnut raspored, jedan za drugim na svakih par dana…

    Ako se sve nastavlja ne kapiram sto ne moze i ovo

    Uzaaas bas sam se nadao da navijam i podrzavaam ekipe! Ko ce docekati ako bude tako

    Sledeca godina bi bila najbolje moguce resenje.

    Slazem se. Oba je i onako propala, ne vredi uopste vise ni da se prica o tome

    Strasno ne vidim razloga da se kosarka odlaze. Ako mogu uslovi za fudbal da se stvore mogu i za kosarku

    Evo jos jedne pretpostavke,ali ova ideja nije losa aki tako bude odluceno

    Ocekivano resenje I logicno

    Ovo je ocigledno bilo jos pre 2 meseca

    Najpametnije moguce resenje…

    Ja mislim da je i ovo samo nagadjanje neko, ne verujem da je tacno

    Valjda se nece opet vratiti virus pa da se opet sve odlaze

    S obzirom na to da virus mutira i to je veoma moguce, al nadamo se najboljem

    Sve se morati pomeriti,ipak je bilo mnogo pauze

    Videcemo sta ce biti,cekamo zvanicnu odluku

    ne postoji mogucnost da se putuje od drzave do drzave, tako da se moze reci da je ovo dobra odluka!

    Pa postojace, ne moze ovo vecno.

    Pa na nama je da cekamo i vidimo sta ce biti dalje

    Iz dana u dan neke novosti koje odjednom ne vaze… A da se ne pise i da bude zasigurno kada i sta?

    Bas tako, svaki dan nova informacija potire onu od jece!!

    Ispravno. Do tada ima sve da prodje

    Pa realno treba sacekati, tako je najboljee

    Dobra odluka, najbolje je sačekati…

    Auuu…. Biće ovo dugo i dosadno leto.

    Pa te stvari su uvek ubacivane u kalendarske rasporede tacmicarski g liga. Ne vidim razlog da se odlazu!

    Mozda i bolje da ne bude ove godine… samo da se opet na zimu ne vrati virus…

    novembar je svakako daleko…tako da par meseci gore dole nije strasno

    Dobar potez fibe sto bi se rizikovalo najbolje da se saceka dok prodje virus.

    Pa ako budu morali neka pomere, odlaze se sve pa moze i ovo.

    Nije lose resenje, do tada ce valjda biti bolja situacija sto se tice virusa.

Postavi odgovor