Naravno – Željko Obradović, trener Partizana, analizu druge utakmice polufinala, u kojoj njegov tim nije blistao, ali je došao u situaciju da ima šut za finale, počeo je čestitkama rivalu na pobedi.
SPECIJALAN POKLON STIŽE: Registruj se i opremi stan – vaučer od 10.000 EUR te čeka!
“Serija je 1-1, bez obzira da li je pola koša ili deset. Isto je. Serija se vraća u Beograd”, rekao je Obradović.
Dodajući da je njegov tim igrao prilično dobro većim delom utakmice, naglasio očigledno:
“U prvom poluvremenu, kada smo se odlepili na šest razlike, imali smo pet izgubljenih lopti zaredom I dozvolili smo Budućnosti da se vrati. Na kraju su oni imali praktično dobijenu utakmicu, ali smo uspeli da odigramo agresivnu odbranu, da poentiramo iz nekih – čak i teških – situacija. A neke otvorene šuteve smo promašivali. Kako god… Borbenost je bila na nivou, ali biće potrebno malo više da bismo se plasirali u finale”.
Pričao je i o lošem šutu oba tima…
“Budućnost 22-4, mi 19-3. Veoma loši procenti šuta za tri poena. Verovatno, nervoza čini svoje. Rekao sam da smo imali otvorene šuteve, nismo ih pogodili. To je to. Spremiti se za sledeću utakmicu. Ovo se već večeras zaboravlja”.
Obradović je dočekan aplauzom u Morači, ali je ipak bilo određenih tenzija…
“Moja poruka je ista kao i prvog dana kada sam se vratio u Partizan. Ovo je samo košarka i treba da se priča samo o košarci. Nikakve tenzije ne trebaju. Mi smo klub koji sa Budućnosti gaji odlične odnose i ja ću da iskoristim i ovu priliku, a i pred utakmicu ću da pozovem navijače Partizana da se ponašaju fer i korektno, da nam dolaze sportski prijatelji I da bolji tim tim treba da ide u finale. To je jedina poruka koju dajem od prvog dana, od kako sam se vratio u Partizan. Ne nameravam da odustanem od toga, jer smatram da su te stvari najvažnije. I najbitnije u našim životima. Sve ostalo je manje važno. Treba da budeš čovek i treba da se ponašaš fino, kulturno i pristojno. To je ono na čemu ja insistiram. Vi imate i neke druge primere. Pero je kod vas. Nije kod mene”, rekao je Obradović.
Bonus video:



vojinovmarko15
Tu je Obradovic u pravu,pobeda je pobeda,a poraz poraz,bez obzira na rezultat!
Ivan Banjac
Pa da je nasao nekoga prisebnijeg za zavrsni napad ne bi bio poraz vec pobeda
jelenamilosevic540
Mogao je Aleksa sve da resi ali kao i cele sezone nista od njega nazalost!
Goran Munic
Zoc je u pravu,poraz je poraz,koliko god razlike on bio
Boza Stefanovic
Apsolutno se slažem, poraz je poraz, nije bitno kolika je razlika, Partizan je bio favorit ovog meča, nisu sebi smeli dozvoliti još jedan poraz