Dobrić ne traži izgovore: Kada smo kompletni stvarno možemo daleko da doguramo u Evroligi

Uz Nemanju Nedovića i Filipa Petruševa Ognjen Dobrić je bio jedini dvocifreni igrač Crvene zvezde Meridianbet u porazu od Real Madrida koji mu nije lako pao.

“Dobro smo otvorili drugo poluvreme, pa smo baš naglo pali. Poslednjih 15 minuta nismo ličili na ekipu koja je igrala do sada i koja se borila i koja je uvek tražila način da dođe do pobede. Izgledali smo kao da smo se predali, što ne sme da nam se dešava. Oni su otišli sedam-osam razlike. Mi smo posle dve lošije odbrane pali, rezultat je kakav jeste. Nije to realan odnos snaga. Možemo mnogo bolje, ali je tako ispalo”.

Loša je zdravstvena situacija u ekipi. Nema zbog povreda Nikole Ivanovića, Hasana Martina i Luke Vildose, dok je Ben Bentil pod temperaturom, a Fakundo Kampaco nije registrovan za Evroligu. Ipak, Dobrić ne želi u tome da traži izgovore.

“Ne možemo da se žalimo na to. Imali smo u drugom poluvremenu rezultat koji nam je išao u prilog. Igrali smo dobro. Ne možemo da se žalimo na umor, trebali smo da budemo pametniji i da ne srljamo, poštujemo dogovore pre utakmice, prvenstveno u odbrani, da im ne dozvolimo da se odlepe. Svi znamo kakva su ekipa i na kraju su priveli meč rutinski kraju”.

Otkrio je Dobrić i da je ekipa pala i da to zamera i sebi i saigračima.

“Mi smo se nekoliko puta vraćali iz tog zaostatka, ne smemo tako da padnemo kada je loše. Moramo da ostanemo prisebni i da nađemo način, kao što smo ga ranije nalazili, da dođemo do egal završnice i do pobede. Mislim da je to najbitnije za nas da ne odustajemo i da se borimo svih 40 minuta, biće uspona i padova, ali ne smemo da prestanemo da se borimo”.

ognjen dobric-crvena zvezda-olimpijakos
Dobrić ne želi da traži izgovore u zdravstvenom stanju ekipe!
(FOTO: Srdjan Stevanovic/Starsport)

Smatra Dobrić da je ova ekipa kompletna da bi mogla mnogo više. I ne samo večeras, nego u celoj Evroligi.

“Sigurno da možemo i već smo pokazali da umemo sa najboljim ekipama egal utakmice koje smo i pobeđivali. Imali smo nekoliko velikih pobeda i stvarno mislim da kada smo kompletni da možemo daleko da doguramo. Sada imamo nekoliko povređenih igrača, bolesnih, ali moramo da prođemo kroz to. Ne možemo da žalimo, moramo da nađemo način da igramo uprkos tome i da damo sve od sebe”.

Svestan je Dobrić da nema puno vremena za tugovanje pošto već u četvrtak stiže ekipe Monaka u Pionir.

“Za dva dana ide Monako. Cela ekipa se okreće toj utakmici. Moramo da idemo na pobedu. Da damo sve od sebe. Da nemamo padova kao iz drugog poluvremena večeras. Sigurno će biti teška utakmica, ali ako budemo igrali i borimo se kao što znamo, možemo do pobede. Džejms igra sjajno, oni su u TOP 3-4 ekipe u Evroligi. Puni su napadačkog talenta, fizički su dobra ekipa koja voli da igra uz kontakt. Moramo da zaustavimo njihove glavne igrače Džejmsa i Okoba od kojih sve kreće, da iskoristimo domaći teren i publiku i da damo sve od sebe u četvrtak na terenu”, zaključio je košarkaš Crvene zvezde Meridianbet.

2 Komentara

    Da su juče bili kompletni ne bi pretpreli poraz

    Istina i svi se nadamo da će povrede malo da nas zaobidju i čekamo Kampaca da zaigra u El

Postavi odgovor