Fenerbahče je trenutno najbolji tim u Evropi. Osim epitea šampiona, dokazuju iz nedelje u nedelju koliko su kvalitetan sastav, pa tako 19 utakmica ne zna za poraz. Ekipa Šarunasa Jasikevičusa igra kao podmazana, a za dobro funkcionisanje je zaslužan i poslovni sektor. Derja Janijer, generalni menadžer kluba, zanimljivo je otkrio da nije od onih funkcionera koji ulaze u svlačionicu, za koju je objasnio da je svojevrsna institucija igrača.
Apsolutno veruje Šarasu, a kako i ne bi, kad je Litvanac popeo Fener na krov Evrope. Zato i sa toliko emocije priča o treneru kluba, koji je apsolutni komandat u svlačionici – oko kojeg je zid preko kojeg se ne prelazi.
Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!
„Ne tvrdim da je to dobro ili loše, ali to je moj stil i način na koji volim da radim. Znam da drugi generalni menadžeri ili sportski direktori mogu imati drugačije pristupe i to ne kritikujem. Još dok sam bio igrač, uvek sam smatrao da je svlačionica kao spavaća soba. Tamo treba da se osećate 100% prijatno i sigurno, i u dobrim i u lošim danima. I mislim i na igrače i na trenere. To je njihov prostor i trener treba da bude jedini šef tamo, bez izgovora i bez prostora da igrači pobegnu od odgovornosti. Zato više volim da ostanem po strani i posmatram sa distance. Svi znaju da su vrata moje kancelarije uvek otvorena i da su uvek dobrodošli sa bilo kojim problemom za koji im treba podrška ili savet. Isto tako, trener uvek zna da ću biti tu za njega u svlačionici ako mu zatreba moja podrška. Ako sve funkcioniše kako treba, nema potrebe da se mešam – scena je njihova da zablistaju”, rekao je Janijer za grčki Sportal.
Uoči utakmice sa Crvenom zvezdom Meridianbet, koja je na programu od 20 časova u Beogradskoj areni.
„Sećam se da sam ovo rekao pre više od godinu dana, čak i pre istorijskih rezultata prošle sezone – za mene je Šaras trenutno najbolji trener u Evropi. Nisam to rekao samo zato što uživam da radim sa njim i zato što ga cenim kao osobu, već zato što sam video kvalitete koje poseduje, neuporedivu strast koju ima prema ovom poslu i, što je najvažnije, neprestanu glad i skromnost prema samoj igri. Kada imate te osobine i kada ih naravno upotpunite tehničkim znanjem, pre ili kasnije ćete ostvariti svoje ciljeve. Što se tima tiče, verujem da imamo veoma talentovanu grupu, ali naš prioritet je uvek dobra ravnoteža u svlačionici i zdrava hemija. Mogu da kažem da se to isplatilo u prethodnim sezonama i nadam se da će nam pomoći da ostvarimo rezultate koje želimo na kraju ove sezone.“
Objasnio je kako Fenerbahče diše i šta su ključni faktori zbog kojeg se nalaze na ovom mestu.
„Kada počnem na novoj poziciji, uvek pitam svoje nadređene – u ovom slučaju predsednika našeg ogranka i predsednika kluba – da mi postave jasne ciljeve. Pre pet godina, kada mi je ponuđen ovaj izazov, jasan cilj bio je da se stvori sistem u kojem će tim ponovo stalno biti kandidat za Final fori nadati se borbi za titulu, a da pritom ogranak postane finansijski održiv. Naravno, to podrazumeva mnogo različitih elemenata – zabavu u dvorani, projekte digitalnih prihoda i slično. Suština je da, ako ostavimo sportski deo po strani, koji svako može da proceni, mogu sa zadovoljstvom da kažem da ćemo na kraju ove sezone gotovo dostići finansijski balans. Za to najviše zasluga pripada dvojici predsednika sa kojima sam imao privilegiju da radim u ovih pet godina, zatim dvojici predsednika ogranka, potom centralizovanim zaposlenima u klubu koji nas stalno podržavaju i na kraju sjajnim ljudima iz kancelarije koji sa mnom rade 24 sata dnevno kako bi se to ostvarilo.“
Bonus video:


